Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
19. 4. 2013 22:48 − 3086× − 0

Každý chvilku tahá pilku…

…tímto úslovím by šel charakterizovat boj na čele Rally Šumava, a to jak v absolutním pořadí, tak mezi dvoukolkami.

Více jak čtvrt roku si posádky bojující v rámci Mediasport MMČR v rally daly přestávku mezi prvním a druhým podnikem sezóny. Hned zkraje roku se odjela rakouská Jaenner rallye, po níž až o tomto víkendu následovala Rallye Šumava. Po prosluněném a vskutku jarním týdnu přinesl pátek razantní změnu, když studená fronta přecházející přes území ČR přinesla srážky, které se nevyhnuly ani tratím soutěže. Na programu tak dnes na 39 přihlášených posádek čekalo sedm zmoklých zkoušek, které daly dohromady 65 ostrých kilometrů. Stejně jako v minulých letech se o úvod rally postaral slavný Čínovský okruh a po něm bylo na programu šest zkoušek na třech úsecích.

Na úvodní rychlostce byl nejrychlejší Pech, avšak ztráta druhého Tarabuse předznamenala, že boj o čelo bude tvrdý, protože oba jezdce dělilo po 11 km jízdy 1,2 sekundy. Hned na následujícím testu šel do čela želechovický pilot, avšak o pouhých osm desetin. Třetí zkouška znamenala další změnu, když se vrátil do čela plzeňan Pech, který měl k dobru přesně tolik, kolik po RZ2 ztrácel. Když vyhrál i RZ4, přijížděl do servisu v roli lídra s náskokem 4,8 sekundy na Tarabuse. V průběhu sekce se za touto dvojicí vyprofilovali dva pronásledovatelé v podobě Odložilíka a Jelínka, avšak časová ztráta již byla výrazná. Elitní pětici uzavíralo nejrychlejší eNko v rukou Trojana.

Druhá runda začala výhrou Tarabuse, který téměř vymazal náskok Pecha, ten, stejně jako Impérium, vrátil úder na následující vložce, aby pilot Fabie S2000 vyhrál RZ7 a určil tak minimální rozdíl mezi touto dvojicí po prvním dnu. V čele je tím pádem Pech s náskokem pouhé půl sekundy na Tarabuse. Odložilík na třetím místě již však na vedoucí duo ztrácí téměř minutu a půl a je jasné, že pokud jezdce v čele nepostihnou problémy, nemůže na lepší pozice pomýšlet. Dalších 44 sekund nazpět je Jelínek, který na Šumavě zahajuje svůj letošní program s Fabií S2000. V RZ5 nastala změna ve jméně nejrychlejšího auta třídy 3, když Trojana přeskočil Štajf a pražský jezdec je tak po dnešku pátý absolutně se ztrátou půl minuty na Jelínka.

Se ztrátou 22 vteřin na Štajfa je na šestém místě Trojan, který se na tratě českých soutěží, nejspíše epizodně, navrátil přesně po roce. Na sedmém místě jede Votava, který postupně snižuje ztrátu na Trojana a nyní rozdíl mezi touto dvojicí čítá 7 sekund. O necelých deset sekund nazpět následuje Mifka a na devátém místě je již nejrychlejší dvoukolka v podobě Petákova Clia R3, které ztrácí 9 sekund na Mifkovo osmé místo. Nejrychlejší desítku uzavírá další dvoukolka, tentokráte Triner s Fabií třídy 7, jenž má na Petáka ztrátu 8 vteřin.

Čelo dvoukolek kopíruje pořadí v závěru TOP 10 absolutního pořadí, když o prvenství bojují dva příbramáci Peták s Trinerem. Téměř třičtvrtě minuty ztrácí na třetím místě Smékal, který narušuje hegemonii příbramáků, neboť na čtvrté příčce ve 2WD je Černý debutující s novým Peugeotem 208 R2. Páté místo mezi dvoukolkami drží Rujbr, který se za volant dvoukolky vrátil po dvou letech strávených za volantem Lanceru desáté generace.

Rallye Šumava Klatovy po RZ7
1.Václav Pech MINI Cooper S2000 1,6T37:28,4
2.Jaromír TarabusŠkoda Fabia S2000+0,5
3.Roman OdložilíkŠkoda Fabia S2000+1:24,1
4.Jan JelínekŠkoda Fabia S2000+2:08,9
5.Vojtěch ŠtajfSubaru Impreza STi+2:42,6
6.Karel TrojanMitsubishi Lancer Evo IX+3:04,7
7.Jan VotavaMitsubishi Lancer Evo IX+3:11,7
8.Radek MifkaMitsubishi Lancer Evo IX+3:21,2
9.Josef PetákRenault Clio R3+3:30,0
10.Emil TrinerŠkoda Fabia+3:38,0

Kompletní výsledky naleznete jako vždy na eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!