20. 4. 2013 19:21 − 3333× − 17

Ašín se téměř po třech letech dočkal

Václav Pech zvítězil těsně na Rallye Šumava a po téměř třech letech opět stanul na stupínku nejvyšším v MMČR.

Osmi zkouškami dnes pokračovala Rallye Šumava Klatovy, když ve druhé etapě bylo na posádky na čtyřech úsecích, které se jely dvakrát, připraveno 104 ostrých kilometrů a krátce po 16. hodině jsme se dozvěděli jméno nejrychlejší dvojice. Oproti včerejšku se umoudřilo i počasí a druhá etapa se tak odjela za lepších podmínek než včerejšek.

Stejně jako včera dnes pokračoval souboj na čele mezi nejrychlejší dvojicí Pech a Tarabus, když do první sobotní zkoušky vyráželi se vzájemným rozdílem půl sekundy. V první sekci si tři nejrychlejší časy připsal Pech, který navýšil po RZ10 svůj náskok na 12 sekund, avšak v RZ11 Tarabus zabojoval a ztrátu snížil na polovinu. Stejně jako včera se zbytek startovního pole díval na vedoucí duo z velké dálky, když Odložilík na třetím místě ztrácel již necelé tři minuty. Čtvrtý Jelínek ztrácel dalších 40 sekund na kroměřížského pilota a elitní pětici uzavíral, s minutovou ztrátou na Jelínka, nejrychlejší pilot třídy 3 Štajf.

Druhá sekce z hlediska vítězů zkoušek proběhla naprosto jak přes kopírák, nejvyšší rozdíl mezi vedoucí dvojicí byl 12 sekund, avšak Tarabus opět prokázal, že poslední zkoušky soutěže mu jdou, silně stáhl náskok Pecha, avšak na první místo mu i tak chybělo 3,8 vteřiny. Otázkou je, jak by souboj na čele dopadl, kdyby se jela i RZ14, která byla z důvodu oleje na trati zrušena, ale v rally se na kdyby nehraje a výsledky jsou takové, jaké jsou. V Klatovech se tedy radoval z výhry Pech, který zvítězil v soutěži MMČR po téměř třech letech. Druhý byl Tarabus a téměř 4 minuty za jeho zády dorazil do cíle třetí muž absolutního pořadí, kterým byl Odložilík. Za ním dokončil se ztrátou 36 sekund Jelínek a pátý byl Štajf, kterému na zlínského pilota chyběla necelá minuta a půl.

Šesté místo díky výkonu z poslední zkoušky bral Votava, kterému se v pověstné hodině dvanácté povedlo porazit Trojana a odsunout jej na sedmé místo. Rozdíl mezi touto dvojicí v cíli nakonec činil 35 sekund. Deset sekund chybělo k lepší příčce Mifkovi a za ním již byla nejrychlejší dvoukolka v cíli, kterou bylo Petákovo Clio R3 se ztrátou 39 sekund. Poslední místo v nejrychlejší desítce bral další příbramák Černý, kterému se premiéra s novou technikou povedla víc než dobře.

Jak je jasné ze závěru TOP 10 mezi dvoukolkami zvítězil Peták a druhý byl Černý. Na čele 2WD se dlouho držel Triner, avšak jeho Fabii zradil v RZ12 motor a ze soutěže musel odstoupit. Třetí místo mezi dvoukolkami připadlo Smékalovi, který o stříbro přišel až na závěrečném testu kdy jej přeskočil Černý. Povedenou sobotu při návratu za volant Ignisu S1600 zažil Dunovský, který nakonec mezi dvoukolkami vystoupal na 4. místo. Pátý byl Rujbr, kterému se návrat do předokolky povedl a byl korunovám druhým místem v Clio R3 cupu. Avšak změna nastala na přejezdu do Klatov, kde Dunovského zradil motor, takže na čtvrté místo ve 2WD se posunul Rujbr a pátým se stal Maxa.