29. 4. 2013 20:20 − 2649× − 2

Zubr Tipovačka eWRC.cz – vyhodnocení 8. kola

Přinášíme Vám vyhodnocení z osmého kola Zubr Tipovačky eWRC.cz 2013 – Rally Lužické hory.

Rally Lužické hory

Osmého kola Zubr Tipovačky eWRC.cz 2013 se zúčastnilo 875 lidí. Horkým favoritem na vítězství byl podle tipů Tomáš Kostka. Ten svoji roli také potvrdil a 796 z Vás přinesl body. Druhé místo finského talenta Lappiho tiplo 255 tipujících, častěji (403x) jste na druhé příčce měli Odložilíka. Ten zajel celkově třetí čas a to potěšilo 215 hráčů.

KO otázka na letošní osmou soutěž zněla: Bude Jan Sýkora v cíli soutěže rychlejší než Esapekka Lappi? Ano nebo Ne? Finský jezdec byl na všech šesti zkouškách rychlejší než jeho český kolega na voze stejné značky. I přes penalizaci za ulitý start předčil Lappi Sýkoru o více jak půl minuty. Správně je tedy odpověď NE. 594 z Vás českému jezdci nevěřilo a to jim přineslo plusové body.

S žolíkem získal nejvíce bodů z Rally Lužické hory trojice tipujících (50 bodů). Letos ale vyhrávají soutěžící, kteří natipují nejvíce bodů bez žolíka. Nejúspěšněji tedy z Lužic natipovali Gurun, hejhal70, peteryn a tom, kteří získali 28 bodů. Mohou se těšit na speciální triko od firmy UAX v hodnotě 472 Kč sponzorované Pivovarem Zubr. Stačí, když se nám ozvou na náš redakční email.

Podíváme-li se na tip našeho experta, kterým byl pro osmé kolo tipovačky Petr Vojta, zjistíme, že dokázal trefit 6 jezdců v Top 8. Plusové body dostane i za umístění Kostky a Sýkory. Musíme také přičíst body za správně zodpovězenou KO otázku a výsledkem je zisk průměrných 15 bodů.