Hájek Historic Rally Team navštívil Giusseppe Volta

Nestává se často, aby několik málo uplynulých dní přineslo našemu týmu tolik radosti. Ale stalo se.

Nestává se často, aby několik málo uplynulých dní přineslo našemu týmu tolik radosti. Ale stalo se. Po úspěšném testování Miroslava Janoty s vozem Lancia Rally 037, navštívil dílny našeho týmu člověk, který je velkou rallyovou ikonou, mecenášem rallyového sportu a velkým fandou rally, pan Giuseppe Volta.


Foto: Zdeněk Sluka

Člověk, který se zasloužil o to, že vozy skupiny „B“ nejsou jen muzejními kousky ve statických ukázkách, ale že se dosud prohání po klikatých a úzkých cestách legendárních tratí po celém světě a za jejich volanty usedají neméně legendární jezdci. Za všechny jmenujme pány Markku Allena, Mikiho Biasiona, Paola Andreucciho a mnohé další.


Foto: Zdeněk Sluka

Proto se přiznáme, že vstup tohoto člověka do prostor našich dílen měl zvláštní nádech nostalgie a velké úcty. Úcty k člověku, který do dnešních dní připomíná díky svým vozům dobu, která formovala „Rally“ v samotné její filosofii. Beppe Volta byl doprovázen mužem, který má k rally vřelý vztah a který je také fanouškem týmu Voltaracing, panem generálním ředitelem Karlovarských minerálních vod, Alessandro Pasqaulem. Právě posádka Pasquale – Volta se účastnila s dalším vozem Lancia Rally 037, týmu Voltaracing, nedávné Rallye Praha Revival.


Foto: Zdeněk Sluka

Giuseppe Volta:„Díky závodům v okolí Prahy jsem dostal šanci osobně navštívit dílny, ve kterých Miroslav Janota se svými mechaniky připravuje své dva vozy Opel Kadett, se kterými se účastnil mistrovství Evropy a díky kterým na sebe upozornil. Byly to přátelsky strávené okamžiky, ve kterých jsme se vrátili k testování našeho vozu, Lancia Rally 037. Mirkovi poznatky nás zaujaly a už nyní uvažujeme o možnosti dalšího společného testu, kde bychom se zaměřili více na testy jednotlivých směsí pneumatik.“


Foto: Zdeněk Sluka

Miroslav Janota: „Taková návštěva vám udělá radost a já jsem moc rád, že jsme si mohli promluvit nejen o uplynulých dnech, ale i o dnech budoucích. Bylo to setkání plné italského humoru a příjemných společných témat pro vášeň zvanou, rally.“


Foto: Zdeněk Sluka

Ctirad Hájek: „Jsem rád, že k tomuto setkání došlo, jelikož program obou pánů je stále velmi nabitý. Ocenil jsem jejich upřímný zájem o naše zázemí. Výrazem důvěry v náš tým bylo uskladnění dvou vozů, Lancia Rally 037 v našich prostorách do doby než odjeli na další rallyovou výzvu. Zároveň jsem rád za komunikaci, kterou jsme nastoupili a uvidíme, jak se bude další spolupráce vyvíjet. No a držme si palce.“


Foto: Zdeněk Sluka

Komentářů celkem: 2
2. 5. 2013 10:021
0 0
Takže chápu to správně, že příští rok bude tratě ME brázdit M. Janota s Voltovou 037 a nálepkou Mattoni? smajlíksmajlík
3. 5. 2013 21:122
0 0
Super zpráva, hlavně aby to klaplo. Fans Osek vám samozřejmě budou držet palce smajlíksmajlík

Jinak tady je odkaz na video z úspěšného kroužení týmu pana Volty na Rally Praha Revival: http://www.youtube.com/watch?v=HTQ6R0WV2is&list=UUPuxMHmU9fWvboHDBEHzY_w&index=1
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!