Karel Pohner - eWRC.cz
3. 5. 2013 19:45 − 2617× − 0

RallyShow vyvrcholí v neděli 9. 6. 2013 závodem

Šestý ročník RallyShow přivítá opět špičkové české a nově i polské teamy na rozšířeném duálním okruhu CzechRing v Hradci Králové.

Šestý ročník největší evropské RallyShow přivítá opět špičkové české a nově i polské teamy na rozšířeném duálním okruhu CzechRing v Hradci Králové. Trať okruhu prochází úpravami zejména kvůli přípravě mezinárodních závodů v driftu a prvnímu mezinárodnímu podniku studentských formulí u nás.

Sobotní program RallyShow bude patřit převážně historickým formulím, okruhovým speciálům a legendám rally. Neděle 9.6. bude více o duální show, která v letošním roce poprvé vyvrcholí závodem zapsaným v kalendáři FIA. Závod bude na paralelní dráze v obráceném směru jízdy. Další novinkou pro letošní rok bude vstup zdarma pro návštěvníky Autosalonu. Ten svoji rozlohou a obsazeností příjemně překvapí návštěvníky a je spojen s prezentací nejvýznamnějších dodavatelů dílů pro automobily i výrobců a dovozců nářadí pro dílny a servisy. Vstupné do servisní zóny a k V.I.P. místům u trati bude díky podpoře sponzorů také sníženo. Startovné pro teamy je spíše symbolické a plně kompenzováno volnými vstupenkami a občerstvením. Na druhou stranu počet míst aut startujících na duálním okruhu je omezen. V sobotním i nedělním programu RallyShow mohou startovat zajímavá auta a legendy, historici i speciály s homologací i bez ní, stejně tak závodní licence není podmínkou. Pouze vozidla nesplňující základní bezpečnostní prvky budou zařazena do tzv. bezpečných předváděcích jízd.

Naopak nedělní odpolední závod je vypsán pouze pro licencované jezdce a vozidla na tzv. "R-kách" nebo vozy schválené pro Rallycross a Autocross. Více informací a přihláška na www.rallyshow.cz.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!