29. 5. 2013 18:44 − 2833× − 0

Další vavříny pro Josefa Petáka s Alenou Benešovou

Rallye Český Krumlov přinesla druhý letošní triumf pro příbramskou dvojici Josef Peták – Alena Benešová.

Rallye Český Krumlov přinesla druhý letošní triumf pro příbramskou dvojici Josef Peták – Alena Benešová. V rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy je na stupních vítězů doplnili Emil Triner a Patrik Rujbr.

Josef Peták s Alenou Benešovou navázali na průběh klatovské soutěže a během celého závodu nebylo o jejich prvenství v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013 pochyb. Mezi dvoukolkami obsadili druhou příčku za Janem Černým. „S krumlovským výsledkem jsem jednoznačně spokojený. V poháru jsme zvítězili, ve dvoukolkách jsme skončili druzí. Na více za dané situace nebylo. Černý jel celý závod hodně rychle. Určitě jsme během závodu doplatili na rozdělení startovního pole na Evropský pohár a český mistrák. Nejprve nám začalo pršet, v dalším průběhu jsme zase měli na tratích více nečistot. Ale to je spíše výtka na pořadatele, zda je pro ně Evropský pohár nějakým přínosem. Nelíbilo se mi ani pozdní zakončení páteční etapy a jen čtyři hodiny spánku…,“ pronesl v cíli Josef Peták.

Na druhém místě pohárové klasifikace skončil jeho příbramský kolega Emil Triner. Společně s Kateřinou Achsovou si odskočili v Českém Krumlově z fabie do kokpitu Renaultu Clio R3. Ve dvoukolkách skončili čtvrtí. „Byl to ojedinělý start. Příště se opět vrátím za volant fabie. Přesto to pro mě byla zajímavá zkušenost. Postupně jsme zrychlovali a jen kousek nám chyběl na třetí příčku ve dvoukolkách. Škoda mého zaváhání na předposledním Lipně, kde jsme špatně najeli odbočení a musel jsem couvat,“ popsal rozhodující moment Emil Triner.

O třetí příčku v ROPRO Clio R3 Czech Trophy se rozhořel duel mezi Milanem Kneifelem a Patrikem Rujbrem. Umístění si mezi sebou v úvodu závodu několikrát prohodili, ale do druhého dne šel lépe postavený Kneifel. Rozhodnutí padlo rovněž při prvním průjezdu Lipna, ve kterém zlínský pilot chyboval a ztratil cenné minuty. „Pokud pominu ne vždy optimální volbu pneumatik, vše nám až do testu na Lipně vycházelo. Bohužel v jedné ze zatáček clio na klouzavém asfaltu dostalo smyk a pravou zadní částí narazilo do stromu. Ten vůz otočil a skončili jsme ve srázu mezi stromy. Dolování renaultu zabralo drahocenné minuty, přesto chci všem, kteří nám tam jakkoli pomohli, poděkovat,“ popsal smolnou situaci Milan Kneifel, který se tím pádem propadl na poslední místo pohárového hodnocení.

Třetí příčku si tak z Krumlova odvezli Patrik Rujbr s Petrou Řihákovou, o příčku níže skončila další smíšená dvojice Jiří a Eva Trojanovi. Ze šesti dvojic na startu cíl nespatřili pouze David Štefan s Ondřejem Vichtorou, kterým se stal osudnou první průjezd RZ Přídolí. „Druhý pohárový závod má stejného vítěze, na druhou stranu krumlovské počasí připravilo všem účastníkům nesmírně obtížné tratě a každý, kdo závod dokončil, měl moje absolutorium," uzavřel promotér ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013 Zdeněk Pekárek.

Rallye Český Krumlov – ROPRO Clio R3 Czech Trophy:

1. Peták – Benešová (Renault Clio R3) 1:51:46.1
2. Triner – Achsová (Renault Clio R3) + 48.9
3. Rujbr – Řiháková (Renault Clio R3) + 4:29.0
4. Trojan – Trojanová (Renault Clio R3) + 8:38.7
5. Kneifel – Blažek (Renault Clio R3) + 14:08.0

Průběžný stav ROPRO Clio R3 Czech Trophy (2/6):

1. Peták 134, 2. Rujbr 102, 3. J. Trojan 86, 4. Kneifel 82, 5. Triner 60, 6. Maxa 46, 7. Kravec 28, 8. D. Štefan 8, 9. Tomek 6

Seriál ROPRO Clio R3 Czech Trophy 2013 bude pokračovat za necelý měsíc v okolí jihomoravských Hustopečí.

Kalendář Clio R3 Czech Trophy 2013:

18. – 20. 04. Rallye Šumava Klatovy
23. – 25. 05. Rallye Český Krumlov
21. – 22. 06. Agrotec Rally Hustopeče
12. – 14. 07. Rally Bohemia M. Boleslav
30. – 01. 09. Barum Czech Rally Zlín
04. – 06. 10. Rally Příbram

Informace k ROPRO Clio R3 Czech Trophy najdete na internetových stránkách www.clior3cup.cz.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!