29. 6. 2013 16:16 − 2466× − 0

Freddy Loix po pátku vládne

Geko Ypres rally včera zahájila prvním dnem a na šesti měřených testech si s konkurencí poradil domácí Loix.

Belgická soutěž Geko Ypres rally, která včera začala první etapou dostává kontinentální šampionát do konce první poloviny, což znamená, že posádky mají poslední šanci na zisk bodů do této poloviny sezóny, protože jak praví pravidla ME, z každé poloviny sezóny se počítají čtyři nejlepší výsledky. Harmonogram páteční etapy obsahoval šest měřených testů, které daly dohromady 101 ostrých kilometrů, což činí lehce přes třetinu celkové kilometráže soutěže.

Nejlépe do soutěže vstoupil domácí matador Loix, který v první sekci vyhrál všechny měřené testy a do servisu přijížděl s náskokem čtvrt minuty na druhého Breena. Dalších čtyřicet sekund nazpět byl Bouffier, který si v Belgii odbýval třetí letošní start v ME. Pod průběžnými stupni vítězů se s 24 vteřinovou ztrátou nacházel Paddon, který si odbýval premiéru s Fiestou S2000. Dalších necelých dvacet sekund nazpět uzavíral elitní pětici Solowow.

Druhá sekce začala přesně tak, jak skončila ta první, Loix přidal další nejrychlejší čas. Zopakoval to i na RZ5 a pouze na závěrečném testu dne jej dokázal na RZ6 porazit Paddon. Na čele se tedy nic nezměnilo, Loix šel po prvním dnu spát na prvním místě s komfortním náskokem minuty a půl na druhého Bouffiera, který se posunul na stříbrný post díky problémům Breena. Ir neudržel ani třetí místo na které se dostal Paddon, Breen se propadl až na čtvrtou příčku se ztrátou 13 vteřin na Novozélanďana. Pátý byl po prvním dnu Aigner, který byl v čele ERC Production cupu.

Na šestém místě se nacházel druhý domácí jezdec Vanneste, ten měl však pouhé čtyři desetiny sekundy náskoku na sedmého Kobuse. V druhé polovině byly rozestupy mezi posádkami menší, což potvrzuje i ztráta osmého Lefevereho, kterému chybělo osm vteřin na sedmého Holanďana. Devátá příčka patřila Solowowovi, který v poslední RZ dne předstihl domácí amazonku Debackere. Z našich zástupců byl po prvním dnu ve hře již jen Tlusťák na 12. příčce.