13. 7. 2013 21:03 − 2752× − 0

První etapa 40. Rally Bohemia úspěšně v cíli

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem a Škodou Fabia S2000 vedou průběžnou klasifikaci Rally Bohemia. Za jejich zády se ale tvrdě bojuje.

Závěrečné dvě rychlostní zkoušky 40. Rally Bohemia s názvy Vinec a Parallel Autodrom Show v celkovém pořadí soutěže mnoho změn nepřinesly. Přinesly ale další napínavou podívanou pro diváky u rychlostních zkoušek, kterých se při nádherném letním počasí na Mladoboleslavsku sešly tisíce. Všem, kteří dnes 40. Rally Bohemia navštívili, a chovali se ukázněně, patří velký dík.


Foto: Jan Pavlíček

Diváckou rychlostní zkoušku v Sosnové navštívilo dle odhadů pořadatelů zhruba pět tisíc diváků, kteří vytvořili skvělou kulisu pro účastnící se posádky soudobých i historických vozů Rally Bohemia Legend. Poslední rychlostní zkoušku dne vyhrál Václav Pech jun. s MINI John Cooper Works, kterého navigoval spolujezdec Petr Uhel. Ani toto dílčí vítězství ale nestačilo na celkově nejrychlejší posádku dosavadního průběhu 40. Rally Bohemia, kterou jsou Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem ve Škodě Fabia S2000. Ti vedou před Pechem o 11,3 vteřiny i přes pěti vteřinovou penalizaci, kterou obdrželi za kontakt s retardérem. Do druhé etapy soutěže tak odstartují v roli vedoucí posádky a na své konto si připsali i bonusové body za vítězství v etapě.


Foto: Jan Pavlíček

Václavu Pechovi s Petrem Uhlem se podařilo zvýšit náskok na Romana Krestu s Petrem Grossem se Škodou Fabia S2000 na 8,4 vteřiny. Čtvrté místo patří Janu Sýkorovi a Martině Škardové ve Fordu Fiesta R5 a páté místo Jaromíru Tarabusovi s Danielem Trunkátem ve Škodě Fabia S2000. V kategorii 2WD pokračují ve spanilé jízdě Jiří Vrkoslav a Jiří Rada s Citroënem C2 S1600. Ti před druhými Smékalem a Hýbnerovou s Citroënem DS3 R3T vedou o 26,3 vteřiny. Třetí zůstávají po skvělém výkonu Ital Elwis Chentre a Igor D’Herin se Škodou Fabia R2.


Foto: Jan Pavlíček

Ve druhé etapě se bude o vteřiny bojovat celkem na pěti rychlostních zkouškách. Prvním rychlostním testem je RZ Pohoř, která se do harmonogramu Rally Bohemia vrátila po dlouhých desetiletích. Jezdci byla po seznamovacích jízdách skvěle hodnocena, jako velmi pěkný a jezdecky náročný úsek. Pokračovat se bude na RZ Sychrov, což je s délkou 27,76 kilometru nejdelší RZ soutěže. Velké finále rally obstará opět Staroměstská RZ v Mladé Boleslavi, kde jen krátkou chvíli po jejím dokončení proběhne na Staroměstském náměstí slavnostní ceremoniál a předání pohárů těm nejrychlejším při 40. Rally Bohemia.

Další informace o 40. Rally Bohemia najdete na stránkách www.rallybohemia.cz. Sledujte také oficiální Facebook profil na www.facebook.com/rallybohemia.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!