6. 8. 2013 12:48 − 2699× − 1 0

Josef Semerád na Slovensku znovu vítězně

Pepa s Radem se tentokráte ujali vedení třídy produkčních vozů od první rychlostní zkoušky.

Na konci minulého týdne se konala znovunarozená Rallye Tatry a zúčastnil se jí i pravidelný účastník MSR 2013, tým PEVA Racing, ve složení J.Semerád – R.Mozner jr. a B.Habermann – R.Baran s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX z dílen Semerad Rally.

Pepa s Radem se tentokráte ujali vedení třídy produkčních vozů od první rychlostní zkoušky a po celou dobu soutěže nikomu nedali možnost tento fakt změnit. Charakter soutěže byl podobný rychlým českým tratím, které Pepa má za ta léta praxe, jak se říká pod kůží a tak snad jen těch 25 retardérů na dvaceti kilometrech dvou rz bylo trochu zvláštní …

Josef Semerád: "K závodu jsme s Radem přistupovali s vědomím, chceme-li proti velmi silné konkurenci uspět, musíme do toho jít od první erzety a netaktizovat. Na taktiku u takto krátké soutěže není prostor. Obouvali jsme tedy již na první okruh nové tvrdé gumy a vyplatilo se nám to. Vyhráli jsme ji s náskokem pěkných šesti sekund před druhým Ondrejem. Druhý den jsme se i díky perfektní práci navigátora a pečlivě připravenému rozpisu dostali do minutového brejku po první sekci. Pak již byl prostor i na pošetření techniky a mírné zvolnění tempa."

Rado Mozner jr.: "Závod se maličko podobal jízdě zručnosti, ale měli jsme vše dobře natrénované, takže v závodě šlo vše ještě lépe, než jsme doufali. Bylo by fajn, kdyby se zbytek sezóny nesl ve stejném duchu, ale obávám se, že s tím soupeři nebudou souhlasit…:)"

Bedřich s Róbertem zajeli opět lepší závod, než minule, dvakrát se dostali dokonce do top 10 v absolutním pořadí a potvrdili tak vracející se formu po dlouhé závodní pauze Bedřicha Habermanna.

V cíli soutěže měla posádka Semerád – Mozner náskok téměř minutu a půl na všechny soupeře ve třídě 3, obsadila 7. místo v absolutní klasifikaci a ujala se tím i vedení průběžné klasifikace třídy 3 šampionátu MSR 2013. Posádka Habermann – Baran dojeli 6. ve třídě 3 a celkově skončili na 13. místě.

Tým PEVA Racing děkuje všem partnerům za podporu a těší se na další dějství letošního MSR – Rally Lubenik, která se koná 16.-17.8.2013.

Komentářů celkem: 1
6. 8. 2013 20:55
0 0
Tak se mi po vás obou nějak stýská,škoda,byla to nádherná doba,chodilo se na Pepana,pak na Martina.....

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama