17. 10. 2013 16:33 − 2754× − 3

Drotárovci medzi legendami v San Maríne

11. Rallylegend v San Maríne sa niesla v znamení úžasných strojov 40-ročnej histórie svetového šampionátu, v spojení so slávnymi jazdcami.

11. Rallylegend v San Maríne sa niesla v znamení úžasných strojov 40-ročnej histórie svetového šampionátu, v spojení so slávnymi jazdcami. Medzi nich sa zaradili aj naše slovenské „legendy“ Igor Drotár a Vlado Bánoci. A že nereprezentovali Slovensko zle, potvrdilo ich vynikajúce štvrté miesto v kategórii WRC.

Nádherný kraj a atmosféra podčiarknutá slávnymi menami, ako aj tisíckami fanúšikov z celej Európy. „Od severských národov, cez Talianov, Francúzov, Španielov a ďalších – atmosféra, ktorú nám pripravili, bola jednoducho neopakovateľná,“ začal svoje rozprávanie Igor Drotár. „Boli tam aj naši fanúšikovia, ktorým chcem veľmi poďakovať, že nás prišli podporiť. Atmosféra sama osebe vás vyprovokuje k extra výkonom, čo bolo skvelé,“ dodala prešovská legenda.

Ich vozidlo je slovenskému divákovi nanajvýš známe – Škoda Fabia WRC, s ktorou súťažia už nejaký ten čas, patrí právom k legendárnym autám svetového šampionátu. Pochádza z roku 2003 (vtedy ju sedlal napríklad Didier Auriol – majster sveta roku 1994), teda z doby, kedy istý Sébastien Loeb mal pred sebou len prvý, neúspešný útok na majstrovský titul. Aký bol prvý dojem, Igor? „Musím povedať, že som zažil jednu z najkrajších súťaží v mojom živote. Krásne trate a krásne okolie,“ povedal Prešovčan po návrate domov.

Po štyroch dňoch súťaže skončili za víťazom Didierom Auriolom 4 min. a 25,4 s, a to na štvrtom mieste. Po prvýkrát na tratiach, ktoré konkurencia poznala z predošlých ročníkov. Ako sa teda jazdilo, Igor? „Jazdilo sa nám skvele a bol som veľmi spokojný aj s autom, aj s Vladovou spoluprácou. Na prvej ostrej rýchlostnej skúške nám prasklo rameno, ktoré sme našťastie v servise vymenili. Po piatku sme figurovali na 11. priečke. Na prvej sobotňajšej skúške sme dobehli pred nami štartujúceho jazdca, ktorého sme v úzkych uličkách a na úzkych cestách nedokázali hneď predbehnúť, čím sme stratili nejaký čas. Podvečer sme mali výjsť do ďalšej skúšky ešte za vidna. Pred štartom nás však kvôli havárii zastavili a čakali sme 40 minút. Bez špeciálnych svetlometov – len s našími štandardnými, to skutočne nebolo bohviečo. Na konci dňa sme sa posunuli z 11. miesta na 9. Čakal nás ešte posledný deň súťaže. Hneď na prvej skúške sme zajazdili dobrý čas. Na tej ďalšej sme stratili 13-15 sekúnd, lebo nám na štarte skapal motor. To sa žiaľ zopakovalo aj na ďalšej skúške. Ukázalo sa, že športové šťastie nemali aj iní a napokon sme sa umiestnili na celkovo štvrtom mieste vo WRC, čo je výsledok z ríše snov,“ povedal Igor a dodáva: „Veľmi rád sa tam budúci rok vrátim a teším sa, že som mohol dobre reprezentovať naše mesto aj Slovensko, ako jediný Slovák s WRC. Vyhral slávny Didier Auriol a pred nami skončili chalani, ktorí tu už predtým jazdili. Teším sa aj z toho, že som tam stretol úžasné legendy. Mám s nimi fotografie, ktoré mi budú pripomínať tie krásne chvíle, ktoré sme spolu strávili,“ zakončil legendárny slovenský pretekár svoje rozprávanie.

Najbližšie uvidíme Drotárovcov na tradičnej AUTO SHOW SLOVAKIA RING, 8. a 9. novembra.