20. 10. 2013 18:26 − 3076× − 1

Startuje Rallye Berounka Revival 2013

S končící motoristickou sezónou přichází čas akce, která si za poměrně krátkou dobu svého trvání vybudovala širokou obec příznivců.

S končící motoristickou sportovní sezónou pro většinu disciplín v našich krajích přichází čas akce, která si za poměrně krátkou dobu svého trvání vybudovala širokou obec příznivců. O následujícím říjnovém víkendu se uskuteční 4. ročník Rallye Berounka Revival. Jedná se o společensko- sportovní podnik pro bývalé, ale i současné úspěšné motoristické sportovce a příznivce závodních a sportovních automobilů do roku výroby 1985.

Zatímco sezónu otvírá Rallye Praha Revival, mezinárodní, delší, náročnější, podzimní Berounka má být sice skromější, kratší, pořadatelé nezvou žádné zahraniční posádky, přesto jednu z Polska přivítají, ale stále se drží osvědčeného formátu, kdy posádky absolvují trať podle šipkového itineráře po silnicích převážně II. a III. třídy za dodržování pravidel silničního provozu. Protože přece jen v účastnících bije závodnické srdce jsou na trati na uzavřených úsecích pořádány tzv. Show sections, kde mohou všichni bez obav předvést své řidičské umění a pobavit diváky.

Letošní RBR 2013 odstartuje v sobotu 26. 10. v 9 hodin z radotínského učiliště a itinerář dovede posádky do Červené nad Vltavou, kde v hotelu Vltava najde do neděle útočiště celá pestrá karavana revivalistů. Pro diváky a příznivce automobilové historie bude asi nejlepší podívaná na motokárové dráze v Písku, kde díky vstřícnému postoji místního Autoklubu Hradiště po loňské úspěšné premiéře opět účastníci revivalu dvakrát změří své síly se stopkami a soupeři. Posádka se starovním číslem 1, což není nikdo jiný, než Václav Blahna navigovaný synem Jakubem by se měla vydat na asfalt písecké tratě podle harmonogramu ve 12:13, po ní už budou v minutových intervalech následovat další ze 110 přihlášených posádek. Po prvním průjezdu se posádky ještě vrátí ve 14:48, aby si motokárovou dráhu ještě jednou zopakovaly.

Po jejím druhém absolvování už všichni zamíří do hotelu Vltava, kde vypukne společenská část revivalu, bouřlivá zábava vyplněná jednak hodnocením uplynulého dne, jednak vzpomínáním na doby, kdy dnešní účastníci revivalu sbíraly body, poháry a vavřínové věnce na nejrůznějších závodech doma i v zahraničí. Jestliže trať je proti jarní Praze kratší a s nižším jízdním průměrem, večerní program si žádná omezení neklade, čemuž je přizpůsoben i nedělní volnější program.

V neděli dopoledne už čekají posádky cestou do cíle v Radotíně jen dvě Show section. Po asfaltu v Písku, je tentokrát bude čekat písek s malým p v Lomu Lašovice a pak pro diváky příznivá Show section v 11 hodin v sedlčanské kotlině na rallykrosové trati patřící Autoklubu RAC Sedlčany. Odtud už čeká všichni zamíří podle itineráře do cíle v radotínském učilišti, kde dojede i k vyhlášení a ocenění těch posádek, které za dva dny nasbíraly nejméně trestných bodů.

I předpověď počasí je prozatím příznivá, i když revivalisté v loňském roce prokázali, že je nerozhází ani nenadálá sněhová nadílka, takže pořadatelský tým soustředěný kolem promotéra automobilových závodů do vrchu E. Patery se těší na víkend s legendami našeho motoristického sportu a že je jich ve startovní listině dost.

Adeptů na přední umístění v jednotlivých třídách je mezi 110 přihlášenými hodně. Ať už jsou to bývalí tovární jezdci Škody V. Blahna, M. Zapadlo, V. Berger a další velmi úspěšné posádky P. Šofr- P. Ryšánek, J. Webinger.- V. Civín, J. Moskal se synem a mnoho dalších s tituly mistrů republiky v nejrůznějších automobilových disciplínách. Mezi nováčky na startu bude patřit L. Mařík, který vytvoří posádku s P. Černohorským a Z. Křivohlavý, který v současnosti startuje hlavně s historickou formulí 3, kterého bude navigovat jeden z nejzkušenějších spolujezdců P. Šlemín. Z Polska míří na start posádka W. H. Molicki- W. M. Molicki na Ladě 2107.

Kromě jmen známých z motoristického sportu je revival i pestrou přehlídkou automobilové techniky. Na startu vedle nejrůznějších škodovek a automobilů vyrobených v bývalém východním bloku, jako jsou Trabanty, Wartburgy, Lady, Moskvič nebudou chybět ani značky velmi dobře zapsané v historii autosportu, Alfy Romeo, Audi, BMW, Mini Coopery, Porsche, Renaulty Alpine a další.

Pořadatelé i posádky doufají, že se akce vydaří nejméně tak úspěšně, jako minulé ročníky a případné diváky prosí o zachovávání zásad bezepčnosti při sledování rychlých automobilů a uvědomění si, že se nejedná ani o závod na okruhu, ani o rally, ale o společensko- sportovní akci, která má sloužit k pobavení všech.

Podrobnější informace včetně startovní listiny lze nalézt na stránkách: http://edda.cz/mscrdovrchu V průběhu týdne se i na stránkách eWRC objeví informace s radami pro diváky spolu s doporučenými místy.

Komentářů celkem: 1
20. 10. 2013 20:01
0 0
Koráb byl moc pěknej,přeji pěknej revaivl,at se vydaří,smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama