Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
29. 11. 2013 21:36 − 2752× − 1

Rodinu vozů R3T brzy rozšíří nové Clio

Mnoha pozornějším čtenářům určitě neuniklo, že v Renaultu připravují novou verzi úspěšného Clia R3, která bude ve specifikaci R3T.

Od roku 2006 se po soutěžních tratích prohání vozidla Renault Clio ve specifikaci R3 a nebojím se říct, že za tu dobu se Clia staly synonymem pro tuhle třídu, protože Renault za sedm let prodal 373 přestavbových kitů. Nyní, spolu s tím, jak se i do civilního provozu dostává nová generace Clia přichází pravý čas na evoluci, kdy dosavadní dvoulitrový atmosférický motor střídá turbo "šestnáctistvovka" a Clio R3T tak rozšíří dosavadní paletu soutěžních vozů francouzské automobilky, která poskytuje auta od Twinga R1 a R2, přes Clio R3 až po Megan N4.

Současné Clio R3 se osvědčilo na všech druzích povrchů a novinka pro třídu R3T bude chtít v nastoleném trendu pokračovat. Pomoci jí k tomu má i šestistupňovou sekvenční převodovka s možností řazení pádly pod volantem v asfaltové verzi. Ačkoliv se homologace předpokládá zhruba v polovině roku 2014, již teď probíhají testy vozu na všech površích a jak potvrzuje představitel Renault Sportu Arnaud Boulanger, další testy jsou ještě v plánu: "Počáteční testy byly slibné a byl vytvořen dlouhodobý vývojový program. Renault Clio R3T bude více jak deset týdnů testován jak na šotolině, tak na asfaltu."

Je také jasné, že po úspěších Clia R3 si v Renaultu nemohou s novinkou dávat malé cíle. "S Cliem R3T je našim cílem vysoce výkoný a spolehlivý vůz familiérní se všemi druhy povrchů a navíc s provozními náklady nižšími než jsou u auta, které má nahradit," dodal Arnaud Boulanger.

Komentářů celkem: 1
29. 11. 2013 23:17
0 0
"provozními náklady nižšími než jsou u auta, které má nahradit" - velmi důležitá věta!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!