2. 12. 2013 19:37 − 2842× − 2

Václav Pech jun. s Mini v Praze zvítězil

Mini John Cooper Works WRC se s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel stal nejrychlejším vozem Pražského rallysprintu 2013.

Mini John Cooper Works WRC se s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel stal nejrychlejším vozem Pražského rallysprintu 2013, který se v hlavním městě rozloučil se sezonou automobilových soutěží. Pro posádku EuroOil – invelt teamu to byl rok nadmíru úspěšný a Pech s Uhlem se mohou pyšnit dalším titulem mezinárodních mistrů České republiky v rallye, a to již po šesté v historii.

Závodní MINI EuroOil – invelt teamu si poradilo i s šotolinovou tratí, kterou pořadatel Pražského rallysprintu pro diváky i posádky připravil na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli. „Jízda na šotolině je pro nás něco výjimečného a na tomto povrchu se během roku vůbec nesvezeme. Proto jsem si tuto možnost velmi užil. Auto ale dostávalo po technické stránce na rozbité trati hodně zabrat, kde hlavně podvozek a diferenciály hodně trpí,“ popisuje Václav Pech jun.

Závod se pro posádku EuroOil – invelt teamu Pech – Uhel od počátku vyvíjel příznivě, ale závěr byl drama. „Po startu poslední zkoušky praskl kardanový hřídel a museli jsme absolvovat zbytek závodu jen na přední náhon. Byli jsme nakonec rádi, že se nám s Petrem podařilo vedení uhájit až do samotného závěru. Z devátého pražského vítězství máme ohromnou radost, a tu umocňují i obrovské poháry, které jsme si mohli odvést. Za hezkou atmosféru děkujeme i velkému počtu diváků a našim fanouškům, kteří se s námi do Prahy přišli rozloučit a oslavit tím s námi i letošní titul mistrů republiky,“ uzavírá spokojený Václav Pech jun.

MINI John Cooper Works speciál EuroOil – invelt teamu teď, a to ještě během svátečního měsíce, čeká důkladná repase a příprava na zahajovací závod MMČR sezony 2014, kterým bude rakouská Jänner rallye již 3. – 5.1. 2014.

Komentářů celkem: 2
2. 12. 2013 19:46
0 0
Gratulace Vencovi i teamu,v terenu ho těžko někdo porazísmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
3. 12. 2013 18:40
0 0
Vše nejlepší k narozeninám smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!