Rufa Šport ukončil sezónu v Slušoviciach

Rufa Šport Team – trojnásobný absolútny majster Slovenska v rally uzavrel tohtoročnú sezónu podujatím Mikuláš Zaremba Rally 2013.

Slovenský RUFA Šport Team – trojnásobný absolútny majster Slovenska v rally uzavrel tohtoročnú sezónu podujatím Mikuláš Zaremba Rally 2013. Na štart spomínanej súťaže sa RUFA Šport postavil s vozidlom Ford Fiesta RS WRC a okruhovým jazdcom Tomášom Kostkom a český známym hercom Lukášom Landmajerom. Napriek faktu, že práve Tomáš Kostka patril na tejto súťaži medzi najväčších kandidátov na víťazstvo, súťaž nedokončil a už po druhom teste musel zo súťaže odstúpiť. „Ako sme už informovali pred súťažou, mojim spolujazdcom v tomto prípade bol známy český herec Lukáš Langmajer, ktorý má blízko k rally športu.

Napriek faktu, že sa na túto súťaž po mojom boku veľmi tešil, museli sme po dvoch rýchlostných skúškach, keď technika Fordu Fiesta RS WRC fungovala výborne, zo súťaže odstúpiť. Dôvodom bola nevoľnosť spolujazdca,“ vysvetlil dôvod odstúpenia jazdec, Tomáš Kostka. „Napriek tejto malej indispozícii si myslím, že sme mali na víťazstvo a rád by som aj touto formou ešte raz poďakoval RUFA Šport Teamu za spoluprácu. Dúfam, že sa spoločne ešte v budúcnosti na niektorej súťaži predstavíme.“

Napriek odstúpeniu zo súťaže bol spokojný aj manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman: „To, že sme boli nútení zo súťaže odstúpiť nevadí. Niekedy je prednejšie zdravie človeka, ako výsledok. Aj také veci sa stávajú. Splnili sme plán, Mikuláš Zaremba Rally Slušovice bola našou štrnástou súťažou v tohtoročnej sezóne, s ktorou som nadmieru spokojný. Obhájili sme titul absolútnych majstrov Slovenska 2013, predstavili sme divákom aj najnovšiu techniku a myslím, že náš tím opäť zanechal celkovo dobrý dojem. Je síce pravda, že slušovická súťaž bola poslednou v tomto roku, ešte ale nekončíme, keďže nás ešte pred Vianocami čaká záverečná tlačová konferencia, na ktorej zároveň predstavíme aj súťažnú techniku s ktorou počítame v budúcnosti.“