29. 12. 2013 18:41 − 3083× − 5

Vánoční tříhodinovka podle Tym – Motorsport

Týden před Vánocemi proběhl v Plzni týmový závod na motokárách v organizaci Tym Motorsport.

Týden před Vánocemi proběhl v Plzni týmový závod na motokárách v organizaci Tym Motorsport. Akce proběhla v Plzni na kryté motokárové trati v Kartareně – tímto děkujeme zaměstnancům Kartareny za vynikající organizaci.

Na akci jsem dostal také pozvánku. Že prý mám dát dohromady vlastní tým a přijít poměřit síly. Říkal jsem si proč ne, alespoň to bude příležitost zase se sejít a pokecat s ostatními kolegy z redakce a okolí. Dovolím si tak článek trochu doplnit a okomentovat.

Vše začalo okolo 13:00. Lidé se začali pomalu trousit do velmi příjemného prostředí caffe baru.

Už od rána mi chodily omluvenky (někdo se ani neomluvil a mobil nezvedal, znáte to…) a v jednu bylo jasné, že původní záměr se sejít a trochu svézt padl.

Po přivítání začalo sepisování členů týmů a jejich názvů. Pozvaných přátel bylo opravdu mnoho, a tak jsme celkem poskládali 10 týmů po 5 členech. A že některé názvy týmů se opravdu povedli – jako nejzajímavější uvedeme Velkopodnikatele a Piráty.

My si dali název eWRC, ale měli jsme s bídou půlku týmu. Nezbylo než zvednout mobil a obvolat několik lidí. Honza Suda přestal pracovat na autě a brzy v montérkách dorazil i s dalšími kolegy do týmu.

Po přihlášení se všichni závodníci odebrali k trati, kde si všichni mohli vyzkoušet dráhu na vlastní pěst. Samozřejmě proběhlo krátké bezpečnostní a technické školení. Byly rozlosovány čísla motokár pro jednotlivé týmy a nezbývalo než odstartovat.

Nevím jak jinde, ale u nás si trať vyzkoušel jeden jediný jezdec. Po krátké konzultaci jsme navíc zjistili, že nikdo z nás tu trať nikdy nejel…

Start proběhl ve 14:00 hodin. Vítězství bylo stanoveno jasně – vyhraje ten tým, který najede co nejvíce kol za časový limit 3 hodiny.

Na začátek jsme nasadili Ufozt. Vylosovali jsme si káru číslo 12 a startovali až vzadu. Po 20 minutách jsme ztráceli už pár kol, ale neřešili jsme to, vždyť o nic nešlo…

Rivalita soupeřů byla obrovská. Každý se snažil jet na maximum a atmosféra byla opravdu super. Jednotliví závodníci se střídali ve svém týmu na trati cca po 10 až 20 minutách.

Po Ufozt jsme nasadili kluky z Oseka – AlesKa a StandaKa. No a ti začali předvádět na dráze divy a stahovali a předjížděli jednoho soupeře za druhým. Začali jsme to brát vážně a, proč to nepřiznat, chtěli jsme vyhrát… Přeci jen v nás bouchly závodní saze….

Musíme vyzdvihnout také dvě závodnice z řad něžného pohlaví, které mají náš obdiv. Jely prostě výborně! Zhruba v polovině závodu muselo dojít na tankování. Proto každá motokára zajela do boxu a byla dotankována.

Při tankování už jsme byli někde na druhém až třetím místě…

Kdo zrovna neseděl za volantem motokár, mohl se zajít občerstvit do caffe baru, kde ovšem o nic nepřišel a mohl sledovat závod v teple za velkými skleněnými okny. Diváků se na našem závodě vystřídalo nespočet. Čím více se závod chýlil ke konci, tím více se začalo taktizovat a nervozita stoupala.

Celý tým podával perfektní výkon a asi půl hodiny před koncem tříhodinovky jsme se dostali do čela závodu s náskokem asi 45 sekund. Rozhodli jsme se ještě dvakrát střídat. Tím jsme ale přišli o celý náskok, protože tým za námi se rozhodl dojet do cíle už bez střídání. Posledních 10 minut tak na dráze probíhal přímý souboj o čelo. Do jeho průběhu zasáhly pomaleji jedoucí motokáry, které nejprve zpomalily našeho jezdce, který se tak musel z druhého místa znovu probíjet do čela. Ale nakonec to zvládl a my se chystali oslavovat vítězství…

Tři hodiny uplynuly a motokáry zajížděly do boxů. Teď už stačilo jen sečíst výsledky, které nám s přesností vygeneroval počítač. Vítěz mohl být samozřejmě jen jeden.

Ano, vítěz mohl být jen jeden, ale my to nakonec nebyli. Počítač totiž vygeneroval jako vítěze pořadatelský tým, který musel měnit v průběhu nefunkční motokáru a po sečtení kol obou motokár byli nakonec nejlepší. V cíli byli sice osmí, ale pak se posunuli na první:) Kauce na podání protestu byla moc vysoká, a tak jsme ho nepodali… No ani bychom ho nepodali, pořadatelský tým jel také výborně a vítězství jsme mu přáli…

Vyhlášení výsledků probíhalo hned vedle trati. Cenami byly krásné poháry a kalendáře nafocené firmou Tym – motorsport pro rok 2014. Na třetím místě se umístil tým PH motorsport, na druhém místě tým eWRC a na prvním místě tým Tym-motorsport. Každý tým dostal přehled časů jednotlivých kol a čas nejrychlejšího závodníka týmu, proto také probíhala pozávodní diskuze, která se ale obešla bez větších rozepří.

No chvilku jsme se dohadovali, ale jen tak naoko…:)

Jsme velice rádi, že se tento 1. ročník obešel bez jakýchkoliv zranění. To je možná ta největší výhra ze všech – děláme to přeci pro zábavu…A doufáme, že se závod všem líbil a budeme se těšit na další vydařený ročník nebo na další podobné akci.

Souhlas, hlavní je zábava a setkání s kamarády, výsledek je ale až na prvním místě:) Zaslechl jsem něco o dvanáctihodinovce, to tedy nevím, kde seženu tým:)

Vedoucí týmu eWRC Shacki

Komentářů celkem: 5
29. 12. 2013 23:30
0 0
Super akce, doufám že Tymákovští uspořádají i další ročníky. Ale trenoval sem fyzičku málo, protože některé tělesné partie mě bolely ještě tejden. Budu muset najít nějaké cviky na dlaně smajlík
31. 12. 2013 15:25
0 0
Super akce a super zábava. Jak psal Shacki, v aréně jsme byli všichni prvně a mile nás překvapila smajlík. Káry jedou pěkně, krásně brzdí, dráha je taky pěkná a atmosféra byla pohodová smajlík. Takže příště jsme Shacki na telefonu smajlíksmajlík
1. 1. 2014 14:42
0 0
já příště budu jen roztleskávačka, aby nehrozilo, že ewrc nebude první :D (teda pokud nás ještě někdy pozvou... :D) ale bylo to fajn, motokáry velice slušný, jak píše aleš a celkově super akce smajlík
2. 1. 2014 10:13
0 0
tak přátelé, potom co Shacki napsal si pište že Vás pozvem. musíme Vám ukázat že jme rychlejší a neni to nějakym střídánim nebo počítačem...smajlíksmajlík plánujeme nějakou větší akci tak doufám že vše v pořádku vyjde.smajlík jinak to byla super zábava a já tímto také děkuji všem účastníkůůům.smajlík
2. 1. 2014 13:16
0 0
Aleši, když to tak čtu, mrzí mě, že jsem nemohl tým ewrc "posílit". Případně se Zdenkou dělat roztleskávače smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!