18. 1. 2014 11:44 − 2469× − 3

Porucha vzala těsně před koncem šanci na bednu

V předposlední etapě letošního Dakaru z El Salvadoru do La Sereny šlo o hodně.

V předposlední etapě letošního Dakaru z El Salvadoru do La Sereny šlo o hodně – byla to vlastně poslední příležitost, jak ještě nahnat nějaký čas k dobru a vylepšit si svou pozici v celkovém hodnocení. A v dunách Atacamy číhal i strašák v podobě možné ztráty…

Aleš Loprais chtěl bojovat, rozjel se výborně. Na prvním mezičase byl druhý, na druhém dokonce první, na třetím klesl na třetí pozici. Na čtvrtém waypointu byla Královna 69 čtvrtá se ztrátou minuty a 39 vteřin. Ovšem čekání u pátého mezičasu, než se objeví vůz s číslem 504, bylo bohužel téměř nekonečné. Trvalo více než dvě hodiny… Přibližně v polovině měřeného úseku totiž musel Aleš Loprais zastavit kvůli technické závadě. Posádka se hned vrhla do práce, pomáhala i posádka Jana Tománka z Tatry s číslem 519. Prasklá hadice od kompresoru ale dala všem zabrat. Oprava na trati se sice nakonec zdařila, ale bohužel znamenala propad ve výsledkové listině.

Královna 69 dojela do cíle předposlední etapy až na 34. místě se ztrátou bezmála tří hodin na vítězného de Rooye. V celkovém pořadí klesl Aleš Loprais ze čtvrté na šestou příčku, na lídra Karginova ztrácí více než pět hodin a na třetího Nikolajeva tři a půl hodiny. Posádka Jana Tománka včera po pomoci dojela se ztrátou čtyř a čtvrt hodiny, celkově je na 18. místě. Dvanáctá etapa byla smolná i pro motorkáře Davida Pabišku, který v ní skončil třicátý a celkově klesl z 16. na 18. příčku.

13. etapa: La Serena – Valparaiso
Spojovací úseky: 378 km / Rychlostní zkouška: 157 km
Poslední zkouška je tu. Už to nebude žádná šestisetkilometrová štreka, závodníky čeká měřených 157 kilometrů. Znovu se pojede na jih podél pacifického pobřeží, tentokrát už nebude na trati žádný písek, jen kameny. Projíždět se bude národním parkem Las Chinchillas, ale na kochání mohou posádky zapomenout. „Pýcha a radost z dojezdu do cíle se sice blíží, ale opatrnost je podle statistik do posledních chvil nutná,“ varují organizátoři. Doufejme, že všichni už vše zvládnou a budou moci vítězoslavně stanout na pódiu ve Valparaísu. Zaslouží si obdiv.

Letošní Dakar je hodně vrtkavý. Tato zpráva se nám nepíše, ani neposílá lehce. O to více si ceníme, že ani v takových chvílích máme mohutnou podporu fanoušků a partnerů, kteří stejně jako my všichni trochu smutní ví, že: „Jedeme dál!“

Komentářů celkem: 3
18. 1. 2014 12:12
0 0
Je to boj! Škoda, že se to nepovedlo lépe, ale v cíli dakaru je každý vítěz smajlík
18. 1. 2014 18:07
0 0
Tak snad příště. Jinak souhlas s shifty : Každý , kdo dojede je King
600km v kuse (bez zastávky na kafe) bych nedal ani po dálnici (a už vůbec né proti chronoměru mezi šutrama a v písku).
Mimochodem by mě zajímalo jak posádky řeší běžné tělesné potřeby (zastavuje se na čůrání ?smajlík
22. 1. 2014 18:04
0 0
Psal, že to místama pouštěl do sedačky...smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama