Škoda díky posádce Lappi/Ferm vítězí na lotyšské rally

Škoda zvítězila při svém sezónním debutu v ME. Posádka Esapekka Lappi/Janne Ferm triumfovala s vozem Škoda Fabia S2000.

› Esapekka Lappi/Janne Ferm slaví na Rally Lotyšsko přesvědčivé vítězství
› Sepp Wiegand/Frank Christian dojeli při letošní premiéře na pátém místě
› Další ERC soutěží bude koncem března „Akropolis“ Rally v Řecku

Liepāja 2. února 2014 – ŠKODA zvítězila při svém sezónním debutu v mistrovství Evropy FIA (ERC). Posádka Esapekka Lappi/Janne Ferm triumfovala s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 ve druhé soutěži letošního ERC v Lotyšsku s náskokem 34.7 sekund před domácím hrdinou Vasilijem Gryazinem. Kolegové z týmu ŠKODA AUTO Deutschland Sepp Wiegand a Frank Christian dojeli po absolvování 240,56 soutěžních kilometrů na pátém místě (+ 3:16.1 min).

„Janne a já jsme velmi šťastní“, říká Lappi, který zvítězil v celkem sedmi rychlostních zkouškách z celkových 12. Poté co 23 letý Fin převzal v sobotu večer vedení, musel jej ještě po první ranní nedělní erzetě jednou předat zpět Gryazinovi. Poté však již Lappi konkurenci ujížděl a dojel si pro celkové třetí vítězství v ERC ve své ještě mladé kariéře.

„Byla to pro nás nová a velmi, velmi těžká rally, přestože my Finové máme sníh rádi“, pokračoval Lappi. „Naši konkurenti nám nic nedarovali. Museli jsme opravdu bojovat, abychom drželi správnou stopu. Fabia Super 2000 je skvělé auto a od prvního do posledního metru fungovalo skvěle. Můj díky patří celému týmu. V těchto ledových podmínkách zde to bylo pro všechny opravdu náročné. Už se těšíme na další rally.“

Wiegand, který v pátek vyhrál úvodní kvalifikační zkoušku kolem přístavního města Liepāja u Baltského moře, uhájil v neděli pátou pozici. „Byla to pro nás rally s vzestupy a pády, říká Wiegand. „S volbou startovní pozice jsme se netrefili, neboť jsme neočekávali tolik sobotního sněžení. Ale v dalším průběhu soutěže jsme dělali pokroky a ukázali, že se můžeme měřit s nejlepšími“. 23 letý německý talent zajel dokonce nejrychlejší čas na předposlední zkoušce.

Šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek říká: „Gratuluji Esapekkovi k jeho třetímu vítězství v ERC. V Lotyšsku potvrdil svůj nesporný talent. Seppovi patří uznání za statečný výkon v těžkých podmínkách zejména prvního dne. Se startem soutěžní sezóny můžeme být spokojeni. Prioritou bude ale pro celý rok 2014 vývoj nového vozu Fabia R 5.“

Lotyšská rally byla druhou soutěží letošního ERC. Po zrušení termínu soutěže v Rumunsku z důvodu povětrnostních podmínek bude další soutěží „Akropolis“ rally v Řecku od 28. do 30. března.

Komentářů celkem: 2
3. 2. 2014 06:58
0 0
Gratuluji,super vítězství! Jen pořád nemůžu pochopit proč s vývojem jsme opět o rok zpátky o proti Peguet.Citroenu...Myslám,že nám uteče mnoho zakázek!
3. 2. 2014 07:08
0 0
a co cekani na trojkovou fabii ;)
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!