2. 2. 2014 19:57 − 2912× − 7

Lappi získal v Lotyšsku třetí výhru v ME v kariéře

Tovární pilot Škody motorsport zvládl nejlépe i druhou etapu Rally Liepaja a v cíli se může radovat z vítězství a plného bodového zisku.

Druhou – závěrečnou etapou dnes pokračovala lotyšská Rally Liepaja a na programu bylo o 35 kilometrů méně než včera, na posádky tedy čekalo ujet 102 ostrých kilometrů rozdělených do šesti měřených testů než se dostaly na cílovou rampu. Po včerejšku byl ve vedení tovární pilot Škody Lappi, ale tomu se nevyvedla úvodní nedělní zkouška a propadl se na druhé místo za Gryazina. Radost mladého Rusa však trvala pouhou jednu rychlostku, protože po RZ8 se do čela vrátil finský pilot. Za dvojicí na čele se z pohledu výsledků nic moc nedělo protože třetí Breen, čtvrtý Kajetanowicz a pátý Wiegand zůstávali v konstantním odstupu.

V průběhu čtyř zbývajících měřených testů dokázal Lappi dále navyšovat svůj náskok a v cíli si připsal třetí vítězství v soutěži zařazené do Mistrovství Evropy s náskokem lehce přes půl minuty na druhého Gryazina. Pro Rusa jde o nejlepší výsledek kariéry a potvrzení trendu, kdy od loňské Rallye du Valais zajíždí velmi konkurenceschopné časy. Třetí dorazil při rozlučce s 207 S2000 Breen, čtvrté místo připadlo Kajetanowiczi. Pátá příčka znamenala další Fabii S2000, tentokráte tu v barvách německého importéra, kterou pilotuje Wiegand.

O druhou polovinu TOP 10 se postarali pobaltští a ruští jezdci s Lancery desáté evoluce z nichž byl nejrychlejším Kvaraciejus na šestém místě, ten měl náskok osmi sekund na sedmého Vorobjovse. Osmý, s minutovou ztrátou, dokončil Pushkar, devátý dojel Travnikov a desítku uzavřel Samuitis. Těsně za branami TOP 10 dokončil náš reprezentant Černý, když vyhrál JERC a absolutně byl 11. S Černým jsme se dostali k JERC, kde druhé místo bral loňský vítěz dvoukolek z Liepaje Immonen a třetí byl Kristiansen s Fabií R2. Čtvrtý byl další seveřan Olsson a pátý dokončil Crugnola. Pokud jde o české posádky, nejlepší byl již zmíněný Černý, 17. dojel Adolf, o dvě příčky níže byl Hudec a Tlusťák dokončil na 34. místě.