15. 2. 2014 07:30 − 2791× − 7

50. ročník Ypres Rally bude jiný

Pořadatelé Ypres Rally se nechali slyšet, že by chtěli, aby jejich 50. ročník byl v něčem speciální. A to jak pro jezdce, tak i pro fanoušky.

Belgičtí pořadatelé Geko Ypres Rally se nechali slyšet, že by chtěli, aby jejich jubilejní 50. ročník byl v něčem speciální. A to jak pro jezdce, tak i pro fanoušky. Pro letošní ročník připravují asfaltovou soutěž s jedněmi z nejnáročnějších tratí, které se kdy v rámci Ypres Rally jely.

"Chtěli jsme, aby náš 50. ročník byl velmi zvláštní a atraktivní, jak pro soutěžící, tak pro diváky. Rozhodli jsme se pro kompaktní rally s 20 rychlostními zkouškami v celkové výši 325 kilometrů. S celkovou délkou soutěže 610 kilometrů se 53% z rally pojede proti času, závodníci mají rádi vysoce-kompaktní rally," podotkl Alain Penasse, manažer 50. Geko Ypres Rally 2014.

Tradiční soutěž ME (dříve IRC) se odehraje v polovině června. Domácí Freddy Loix bude usilovat již o své deváté prvenství v tomto podniku. V loňském ročníku zvítězil stylem start – cíl a druhé Bryana Bouffiera za sebou zanechal o minutu a dvacet vteřin.