19. 3. 2014 18:11 − 4334× − 0

IV. Rallye Praha Revival (4.-6. dubna) 157 posádek na startu

Tři týdny před startem IV. ročníku Rallye Praha Revival byla s uzávěrkou platby startovného zveřejněna startovní listina.

Tři týdny před startem IV. ročníku Rallye Praha Revival byla s uzávěrkou platby startovného zveřejněna startovní listina. 157 posádek se v pátek 4. dubna v podvečer představí na Václavském náměstí v Praze na výstavě závodních a sportovních youngtimerů a slavnostním startu této společensko-sportovní akce. Starovní listina je vlastně seznamem velkých jmen historie motoristického sportu u nás.

Se startovním číslem 0 odstartuje vrchařský specialista Petr Vojáček na americkém maloseriovém GT voze Kelmark, navigovat jej bude Anna Polívková, která po dědečkovi Jaroslavu Juhanovi, mj. hrdinovi prvních ročníků závodu Carrera Panamericana, nějaké závodnické geny zdědila.

Vedle již pravidelných účastníků revivalů se na startu objeví opět několik nováčků, za kterými je pěkná řádka úspěchů na závodních tratích. Z čeledi trabantistů si konečně našla čas posádka Rudolf Chlad – Jiří Kolovrátek. R. Chlad přistupuje k účasti na revivalu s pečlivostí jemu vlastní, kterou se vyznačoval nejen ve sportovním, ale i profesním životě. V předchozích startech mu bránila zodpovědnost, s jakou vykonával funkci poslance parlamentu. Dalším jezdcem, který úspěšně závodil na Trabantu je plzeňák Jiří Nový, který má s R. Chladem společné i to, že kromě startů na Trabantu závodili i s Ladami.

Skupinu továrních jezdců Auto Škoda V. Blahnu, V. Bergra, M. Zapadla, B. Engeho doplní nováček Jiří Urban, samozřejmě se Škodou 130 RS, který má kromě našeho mistrovství na kontě i úspěšné starty v Poháru míru a přátelství, Mistrovství Evropy i světa.

Zajímavá posádka pojede na BMW 325. Za volantem uvidíme Josefa Kakrdu, závodníka z pouštních a dálkových off roadových maratonů, navigovat jej bude nejen spolujezdecká legenda Karel Jirátko. Zajímavý a nevšední vůz Subaru Coupe z r. 1975 představí mistr skupiny N4 MMČR 2013 Vojta Štajf s Vladimírem Zelinkou. S Wartburgem pojede Rudolf Böhm, motor z Wartburgu úspěšně používal i ve formuli 3 v dobách, kdy se i u nás na okruzích jezdila, nyní tuto formuli ještě prohání na veteránských setkání legend.

Závodnická esa zamíří na svůj premiérový revivalový start i ze zahraničí. Na hvězdný polský trojlístek doplní A. Jaroszewicze a T. Ciecierzynskiho závodník evropského kalibru Blažej Krupa, známý i u nás starty na Renaultu 5 turbo a 11 turbo. Díky přátelství s K. Trojanem sen. na revival přijede tovární jezdec Wartburgu ze sedmdesátých let Jürgen Hellman, navigovat jej bude bývalý formulový jezdec Gebhard Bedrich.

Pořadatelé obdrželi, a velmi si této pocty váží, i pozdrav od rallyové hvězdy nejvyšší svítivosti Waltera Röhrla, snad se někdy v budoucnu zúčastní revivalu i osobně.

Kompletní startovní listina je k nahlédnutí zde: www.edda.cz

V týdnu před akcí zveřejníme informace pro návštěvníky akce.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!