Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
19. 4. 2014 15:22 − 3979× − 2

Craig Breen: Odstoupení v Irsku je záhada

Na dobrý výkon z Rally Acropolis navázal při Circuit of Ireland Craig Breen a po první etapě byl druhý s malou ztrátou na čelo.

Po první etapě Circuit of Ireland se Irský pilot Craig Breen držel na druhé příčce v bojové vzdálenosti od vedoucího Esapekky Lappiho. Ale hned dnešní první rychlostní test vzal domácímu jezdci všechny naděje na boj o vítězství, protože jej ze hry vyřadila technická závada a nový Peugeot 208 T16 si irský podnik za rámeček nedá, protože technika vyřadila i druhého továrního jezdce Kevina Abbringa. Vůz ujel pouhé tři kilometry druhé etapy, než jej musel Breen odstavit a doposud vedoucí jezdec ME po dnešku nejspíše svou pozici přepustí Lappimu, který jede v Irsku na čele.


Breen na cestě za vítězstvím v Acropolis rally

"Pořádně nevíme, co se stalo. Prostě se něco v autě porouchalo a zastavili jsme. Nejsme si úplně jistí, o co se jedná. Jednoduše jsme přišli o veškerý výkon, snažili jsme se auto restartovat, ale ono s tím nesouhlasilo," popisuje svůj konec v soutěži Craig Breen.

"Opravdu nevíme, jestli je to problém s elektrikou, ale nemá to nic společného s chladičem, který měl ve stejnou dobu také slabší chvilku," dementuje Breen některé informace o chlazení jako důvodu konce v soutěži, které se vyrojily po jeho odstoupení a dodává, "je to velké zklamání, ale jak se zdá c’est la vie. Je to jeden z nejhorších momentů v mém životě, protože vyhrát Circuit of Ireland jsem chtěl celý život."

Komentářů celkem: 2
20. 4. 2014 01:17
0 0
Francouzský auto.
20. 4. 2014 10:54
0 0
Loeb udělal 9x titul taky ve francouzskym autě.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!