Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
11. 5. 2014 11:35 − 3293× − 3

Ogier: Dohnat Latvalu bude obtížné

Na čele Argentinské rally jedou k pramalému překvapení diváků Volkswageny, ale ve vedení je Latvala nikoliv Ogier.

Po dvou etapách Rally Argentina je ve vedení soutěže Jari-Mati Latvala, který má na svého týmového kolegu Sebastiena Ogiera náskok půl minuty. Finovi zřejmě jihoamerická půda svědčí, neb do vedení se dostal již v závěru prvního dne a celou sobotu dokázal svůj náskok navyšovat. Jak serveru wrc.com řekl francouzský pilot Pola WRC, dohnat Latvalu bude obtížné, ale rozhodně se snah na probojování se do čela nevzdává a pořád je jeho cílem získat první argentinské vítězství.

"Musím říct, že Jari-Mati v sobotu ráno odvedl skutečně dobrý výkon a zejména na druhém testu byl neskutečně rychlý. Pro nás to ráno taky nebylo špatné, ale byli jsme o trochu pomalejší," říká Sebastien Ogier a pokračuje, "aktuální druhé místo pro nás není až tak špatné. Pokud se soutěž dokončí v tomto pořadí, nebude to žádné drama – bude to další dobrý výsledek. Neznamená to ale, že se vzdávám, protože je před námi stále ještě dost kilometrů a může se stát cokoliv. Ale pokud bude Jari-Mati pokračovat ve svém ranním tempu, tak bude obtížné jej dostihnout," snaží se zůstat optimistou Ogier i když ví, že dohnat týmového parťáka bude těžké.

Mnohými akcentovaným faktorem je v Argentině stav rychlostních zkoušek, který dělá soutěž obzvláště náročnou a vyjádřil se k nim i Sebastien Ogier. "Podmínky byly náročnější než jsem čekal. Cesty jsou docela poničené a už teď jsou na nich vyjeté hluboké koleje, takže jsem neměl náladu, abych útočil jak blázen," hodnotí Ogier argentinské cesty a dodává, "tohle nejsou podmínky, jaké bych si užíval. Mám raděj hladký a rychlý povrch pro čistou jízdu. Tady je třeba být agresivní a v hlubokém písku riskujete v každé zatáčce problémy s pneumatikami."

Poslední etapa Argentinské rally startuje za dvě hodiny a vy můžete sledovat, zda-li Jari-Matimu Latvalovi podaří udržet vedení či zda-li půjde Sebastien Ogier do čela na eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 3
11. 5. 2014 12:20
0 0
Ještě by se to mohlo zdramatizovat. Tento souboj bych uvítal až do cíle smajlík.
11. 5. 2014 12:48
0 0
Ogier ví co říká, tady bude těžké ještě zrychlit a zároveň nechybovat nebo nezničit gumy. Latvalovi bych to fakt přál....smajlík
11. 5. 2014 12:57
0 0
Jarimu to přeju, Ogiho obdivuju za bojovnost a za to, že nedá svou kůži zadarmo.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!