Ondřej Plšek - eWRC.cz
7. 6. 2014 22:17 − 2467× − 0

Latvalova chyba nabízí vítězství Ogierovi

Finský jezdec ztratil kvůli defektu první místo a spadl na třetí pozici, zítra se bude chtít posunout výš.

Celý dnešní den byl ve znamení boje jezdců Volkswagenu. Před poslední rychlostní zkouškou vedl Jari-Matti Latvala o dvanáct sekund před Sebastienem Ogierem, jenže na 59 kilometrů dlouhé zkoušce Monte Lerno chvíli po startu trefil kámen, potkal ho defekt a musel měnit kolo. V konečném efektu to znamenalo ztrátu dvou minut.

Před závěrečnou etapou, která je celá kratší než zmiňovaná zkouška Monte Lerno se známým skokem, ztrácí Jari-Matti Latvala 21 sekund na druhého Madse Ostberga. Finský jezdec sice prohlásil, že vítězství je v tahu, ale o druhé místo bude ještě chtít zabojovat.

Zároveň se tak ulevilo Sebastienu Ogierovi. Po sobotní etapě vede o celých sto sekund před zmiňovaným Ostbergem a nyní musí pouze dovést své Polo WRC v pořádku do cíle. Nadále velmi dobrý výkon podává čtvrtý Andreas Mikkelsen 36 sekund za Latvalou, ztráta ostatních jezdců je pak již znatelně větší.

Nejrychlejší Fiestou ve startovní poli je pátý Elfyn Evans, následován šestým Martinem Prokopem a Henningen Solbergem se stejnými vozy. S Fordem jede i osmý Robert Kubica, který přitom sobotní etapu ani nedokončil. Polský jezdec ve dvanácté rychlostní zkoušce vylomil pravé přední kolo a pokračovat bude díky pravidlu Rally2.

Smůlu měl při svém prvním startu s Hyundai i20 WRC Hayden Paddon, když mu tým nakázal zastavit, aby nevratně nepoškodil motor.

Kompletní výsledky Italské rally najdete jako vždy na serveru eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama