8. 6. 2014 09:11 − 1525× − 0

Martin Prokop na Sardinii před závěrečnou etapou šestý

Sobotní harmonogram šestého podniku Mistrovství světa v rally přichystal pouhé čtyři rychlostní zkoušky.

Sobotní harmonogram šestého podniku Mistrovství světa v rally přichystal pouhé čtyři rychlostní zkoušky, ovšem dvě z nich znamenaly průjezdy legendárním, téměř 60 km dlouhým testem Monte Lerno, takže na posádky závodních speciálů čekalo bezmála 157 ostrých kilometrů.

Martin Prokop s Janem Tománkem zahajovali celodenní program ze sedmého místa celkové klasifikace, když v pátek podali fantastický výkon s minimálním odstupem od továrních jezdců. Martin Prokop sděluje své dojmy: „Bohužel jsem se dnes nedokázal dostat do stejně dobrého tempa a pohody jako v pátek, takže jsem z přemíry snahy vyráběl jezdecké chyby a tak odstup od nejlepších byl dnes o něco větší. Plný odhodlání jsem chtěl od rána bojovat s Evansem o šesté místo, ale nešlo to. Jedna z krizovek, do kterých jsme se dostávali, byla opravdu varovná a se štěstím jsme trefili strom jen pravým zadním rohem vozu. Navíc se během dne stále častěji hlásily o slovo moje věčně bolavá záda, takže odpolední dlouhou erzetu jsem jenom protrpěl a počítal kilometry do cíle. V pátek jsem sobě i ostatním dokázal, že umím jet opravdu rychle v kontaktu se špičkou, dnes jsem se přesvědčil, že udržet si takový standard několik dní za sebou vyžaduje ještě hodně další práce.“

Posádka Jipocar Czech National Teamu si přesto polepšila v celkové klasifikaci Rally d´Italia Sardegna, když se po zaváhání Poláka Kubici posunula na šesté místo. V závěrečně nedělní etapě se čtyřmi krátkými rychlostními zkouškami o celkové délce necelých 47 kilometrů tak bude hlavím úkolem Martina s Jendou uhájit svou pozici a získat tak dobrý bodový příděl do celkového hodnocení jezdců, spolujezdců i týmů. Soutěž uzavře televizí vysílaná Power Stage, která začíná krátce po nedělním poledni.

Rally d´Italia Sardegna 2014 po sobotní etapě (RZ13):

1. Ogier S. – Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 3:30:15,8
2. Ostberg M. – Andersson J. (Citroën DS3 WRC) +1:40,2
3. Latvala J. – Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +2:01,5
4. Mikkelsen A. – Floene O. (Volkswagen Polo R WRC) +2:37,8
5. Evans E. – Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +4:24,3
6. PROKOP M. – TOMÁNEK J. (FORD FIESTA RS WRC) +5:26,1
7. Solberg H. – Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +6:09,6
8. Kubica R. – Szczepaniak M. (Ford Fiesta RS WRC) +12:03,7
9. Al-Qassimi K. – Patterson C. (Citroën DS3 WRC) +15:05,2
10. Bertelli L. – Dotta M. (Ford Fiesta RRC) +16:08,1

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama