23. 6. 2014 22:17 − 4418× − 3

Do Belgie jsme se nepřijeli jen svézt

Jan Černý s Pavlem Kohoutem o uplynulém víkendu závodili na Ypres Rally. Z Belgie si ale místo bodů přivezli poničený Peugeot.

Pro Jana Černého a Pavla Kohouta, posádku Peugeot Černý Racing teamu měla být belgická Ypres Rally vzpruhou po nepovedeném závodě na Azorských ostrovech, kde jejich soutěžní Peugeot 208 R2 utrpěl škody při havárii na jedné z rychlostních zkoušek. Dosud vedoucí posádka juniorského mistrovství Evropy v rally JERC se kvůli výpadku na Azorských ostrovech neplánovaně vydala do Belgie, ale od počátku soutěže se týmu nevedlo, jak by si Jan Černý představoval. „Po havárii na azorských ostrovech jsem nebyl v dobré psychické pohodě. Jsme všichni v týmu pod velkým tlakem, protože rozpočet už je téměř vyčerpán, musíme odjet větší množství soutěží a havárie nám situaci ještě ztěžují. Už při seznamovacích jízdách jsem se necítil moc dobře a dělal jsem drobné chyby v rozpisu zejména v rychlých místech, tam, kde se tvoří čas,“ říká na úvod Jan Černý.

Obrovská konkurence v kategorii R2 a rovněž mezi juniory evropského šampionátu se potvrdila záhy a Jan Černý s Pavlem Kohoutem měli od začátku pořádnou práci, aby dostáli předpokladům, jedné z favorizovaných posádek juniorského mistrovství. „Velká konkurence nám ukázala, že nemůžeme usnout na vavřínech a dvě vítězství z počátku sezony jsou rozhodně dobrý vstup do sezony, ale neznamená to žádnou jistotu. Ypres Rally je dost specifická, místy se jede velmi rychle, to mi sedí, ale já právě tato místa tentokrát nejel tak, jak by bylo třeba. Ztrácel jsem i ve velkých „katech“, kde se zkracuje trať a nabírali jsme na ty nejrychlejší po vteřinách ztrátu. Nasazené tempo konkurence bylo obrovské. Pokud ale chceme v juniorském mistrovství Evropy uspět, nemůže to být jen o dojíždění a schovávání se za sbírání zkušeností. Musíme také čas od času zabojovat, a já se o to pokoušel až do konce soutěže. Věděl jsem, kde ztrácíme, a v závěru rally jsme mohli bojovat o třetí místo a já se prostě rozhodl, že do toho půjdeme. Ingrama jsme měli velmi blízko, viděl jsem odstavený Opel Adam Greibela a Lefebvrovi se na startu otevřela nezajištěná kapota. To všechno mohlo hovořit v náš prospěch a já jsem zkusil zatáhnout. I přesto to nebyl úplně ten nejlepší výkon, který umíme podat, když vše klapne. Bohužel, asi pět kilometrů před cílem mi to nevyšlo a byl jsem v jedné ze zatáček rychlejší, než jsem měl být. Čistá jezdecká chyba, není na co se vymlouvat. Jel jsem na limitu, ale v jedné ze zatáček jsem to přehnal. Je důležité, že jsme až na drobnosti s Pavlem v pořádku a je to pro nás další obrovská zkušenost,“ popisuje incident na závěrečné rychlostní zkoušce Jan Černý.

Díky havárii musela posádka Peugeot Černý Racing týmu z Ypres Rally odstoupit, nebodovala a zpět do České republiky si přivezla notně poškozený Peugeot 208 R2. „Ano, musím uznat, že v naší nelehké ekonomické situaci jsem celému týmu velmi zkomplikoval zbytek sezony. Naši mechanici si před Ypres Rally pořádně mákli a teď je třeba Peugeot opravit znovu. Je to ale skvělý tým lidí a já věřím, že vše zvládnou a moc jim děkuji za jejich obětavou práci. Do Belgie jsme vyrazili i díky podpoře Autoklubu ČR, což mě mrzí dvakrát, protože jsme tak nemohli naplnit očekávání a lépe tak reprezentovat ČR. Všem, Peugeotu Česká republika, tátovi, Autoklubu ČR, panu Chodurovi a celému týmu se omlouvám, ale chtěl jsem závodit a nespokojit se jen s dojetím na bodech,“ uzavírá Jan Černý, který je se svým spolujezdcem i po nedojeté Ypres Rally stále ve vedení juniorského mistrovství Evropy JERC, ale už jen o jeden jediný bod.

Tým Peugeot Černý Racing se nyní bude plně soustředit na srpnovou Barum Czech Rally Zlín, která bude pro další vývoj boje o juniorský titul klíčová. Tým děkuje všem fanouškům za projevenou podporu a těší se na další rally.

Aktuální informace o posádce Jan Černý – Pavel Kohout s Peugeotem 208 R2 sledujte na týmovém facebooku: www.facebook.com/peugeotcernyracing

Komentářů celkem: 3
24. 6. 2014 04:48
0 0
Tak přeji dobrou přípravu na Barumku a super výsledek. Líbí se mi ...... ale chtěl jsem závodit a nespokojit se jen s dojetím na bodech...... a o tom to je. Pokud chce něčeho dosáhnout, tak se jede vždy na plno.
24. 6. 2014 08:55
0 0
je to bojovník smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
24. 6. 2014 11:27
0 0
je to srdcař a závodník se vším všudy!!smajlíksmajlíksmajlík přeji brzkou opravu pažoutka a zdárnou přípravu na Barumku ať tam předvedete co opravdu umíte! smajlík a btw. vše nej ke svátku Jane! smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama