Hyundai letos podruhé na „bedně“

Již podruhé dosáhl tým Hyundai ve své debutové sezóně na medailovou pozici.

Již podruhé dosáhl tým Hyundai ve své debutové sezóně na medailovou pozici. Thierry Neuville skončil v Polsku na třetím místě. Náročnou rally navíc dokončily všechny tři vozy Hyundai i20 WRC. Všechny se přitom umístily do osmé pozice.

Kromě bronzové posádky Thierry Neuville a Nicolas Gilsoul dojeli úspěšně do cíle také Juho Hänninen a jeho spolujezdec Tomi Tuominen, stejně jako Hayden Paddon s Johnem Kennardem. Všechny vozy i posádky přitom ukázaly vysoký potenciál pro další soutěže, když zaznamenaly úspěchy v rychlostních zkouškách: Neuville v sobotu zvítězil v druhé RZ Svate Juchy (14, 21 km), Hänninen ovládl SS2 (Kruklanki 17,24 km), zatímco Paddonovi se skvěle vydařila páteční SS4 (Wieliczki, 12, 89 km).

Neuville, který se ukázal jako velký bojovník a dokázal se probít z desátého místa až na stupně vítězů, řekl: „Tato rally je velmi těžká. Musíte mít vysokou sebedůvěru, jedině tak můžete jet opravdu rychle. Skvělou práci odvedl celý náš tým.“

Šéf týmu Michel Nandan uvedl: „Jsme velmi hrdí na výsledky, jichž se nám podařilo dosáhnout. Všechny tři posádky jely ve výborném tempu.“