1. 7. 2014 20:31 − 1543× − 0

Vydařená Radouň plná zážitků

Necelé tři týdny od Orliček utekli jako voda a konečně jsem se dočkal mé oblíbené soutěže v ČMPR.

Necelé tři týdny od Orliček utekli jako voda a konečně jsem se dočkal mé oblíbené soutěže v ČMPR. Tou byla Brisk Radouňské Rallye 2014 na kterou jsem se velmi těšil. Loňský ročník jsem byl nucen vynechat a o to byla natěšenost letos vyšší. Radouňské soutěže byly vždy kvalitně připravené a to platilo letos.

Ve středu navečer vyrážím směr Okrouhlá Radouň s mezi zastávkou v Turnově, kde jsem si vyzvedl u kamaráda a kolegy spolujezdce Marka Pavlase helmu. Poté na mě čekala dlouhá cesta do místa konání soutěže. Po necelých třech hodinkách cesty jsem konečně dorazil do servisní zóny, která byla jako obvykle umístěna na louce vedle motokrosového areálu u okrouhlé Radouně. Hned po příjezd jsem v dálce zahlédl velké slunečníky a skupinku několika lidí. Nebyl to obyčejný stánek, ale pohoštění organizované Multi – S racing týmem a já začal poznávat známé tváře. Za takový catering by se nestyděla ani továrna. Po příchodu jsem byl obdarován půllitrem zlatavého moku. Já, ačkoliv nepivař , jsem pivečko zdatně vypil. Abych neurazil. :-) Když mi bylo nabídnuto co vše je k zakousnutí, tak bylo hned jasné, že můj nově nastavený jídelníček vezme opět za své. Den jsem zakončil u Romana Vlase, který mi kolegiálně nabídl přespání v jeho karavanu.

Čtvrtek ráno jsme společně s chlapci z A motor týmu vyrazili navštívit nedalekou restauraci na spojnici Pelhřimov – Jindřichův Hradec. Ke snídani byla česnečka s rohlíky a moje ranní káva, kterou Míla Volín trefně nazval Nesquik :-). Po snídani následovala administrativní přejímka, kde jsem vyzvedl všechny potřebné dokumenty k soutěži. Vše proběhlo podle očekávání rychle, tak jsem kontaktoval Honzu, kde se sejdeme. ,,Snídáme! Hned jsme tam.‘‘ Bylo mi jasné, že to zase tak hned nebude. Ale co, však není kam spěchat. Něco málo po desáté hodině dorazil Jenda s Dáňou a mohlo začít seznamování se s tratí. Plány nám trochu narušila menší změna v trénování RZ Strmilov – Malý Ratmírov, ale i s tím jsme se popasovali. Dohnal nás hlad a tak jsme vyrazili do blízkého Strmilova k rodičům Honzy Vonky na skvělý oběd. Odpolední seznamovací jízdy jsme dokončili přesně v 18:00. V servisu nemohla chybět pravá rallyová klobása, posezení s přáteli z A – motor týmu a pár dobře mířených poznámek směrem k Romanovi :-) Takové to zdravé hecování…

V pátek ráno, sice trošku pomačkaný, jsme opět vyrazili na snídani. Tentokrát jsme nepohrdli držkovou polévkou a čerstvým rohlíkem. Z okna restaurace jsme zahlédli kluky ‚,mechoše‘‘ Toma, Kamila a Maťase jak táhnou na podvalu ,,Chrtíka‘‘. Jsme kompletní! Dorazil i Honza s drahou polovičkou a přivezl sebou očekávaná nová LED světla. Kluci se hned vrhli do práce. Sundat starou světelnou rampu, rozmyslet, změřit, upravit držáky a mohlo se montovat. Mezitím jsme ještě stihli oběd v Nové Včelnici. Posledních několik minut do odjezdu startovního čísla 18 ze servisu se neslo v příjemném duchu. Rozkaz zněl jasně: Nepustit A – motor tým před sebe za žádnou cenu! :-) Následoval slavnostní start v Nové Včelnici, kde kupodivu od předloňska nebylo tolik lidiček. Společně s Jednou jsme se rozhodli, že zkusíme zabrat hned na začátku soutěže a tím trošku zaskočit soupeře. Horkou chvilku jsem si vybrali hned na začátku, kdy jsme těsně před startem RZ1 ještě měnili baterii v interkomu. Nikdy nám večery moc nešli, ale tentokrát jsme zaskočili i sami sebe, když jsme zahlédli 9. výsledný čas na stanovišti STOP po RZ1. Druhá RZ – vyzkoušíme světla: ,,Super, fungují!‘‘. Následuje další dobře zajetá rychlostní zkouška a my se posouváme na 8. místo v absolutním pořadí.

Padla tma a před námi jsou poslední dvě pateční RZ. Kluci v servisu ještě doladili světla, odstranili problémový kabel, který měl potřebu nebezpečně doutnat. Náskok si zatím držíme 20 vteřin na druhého Honzu Vaška s jeho M3. ,,Nebudeme blbnout, to by mělo stačit‘‘. RZ 3 se nám moc nevydařila, protože jsme si museli v jedné ,, kose‘‘ couvat, ale i tak jsme zajeli poměrně slušný čas.

RZ 4 byla očistec. Jenda se rozhodl před startem trošku přenastavit horní lištu světel, protože se mu zdálo, že svítí moc nízko. Nepovedlo se. Světla svítila někam vzhůru, ale určitě ne tak kam by správně měla. Viditelnost nebyla ani 50 m před Chtíka. Možná i proto jsme si prožili menší krizi kousek před cílem v, kdy se před námi objevil číhající sloup. Trošku jsem znervózněl, že není brán ohled na mé ,, jedeme v klidu!‘‘. Po půlnoci jsme dorazili do servisu a nastal čas jít spát.

Sobotní 2. Etapa čítala 8 rychlostních zkoušek. Museli jsme si přivstat, protože pro nás to bylo nestandardní startovat po přeskupení jako desátí v pořadí. Hned za námi startující Roman s Mílou se zdatně drželi našeho tempa. Bohužel po RZ 9 se jim odporoučela poloosa a bylo po zajímavém Brněnském souboji Áčka vs. Béčka. My jsme stále navyšovali náš náskok i přes několik menších chybek, kterých jsme se dopustili na rychlostních zkouškách. Stále jsme se probojovávali výše a výše celkovým pořadím, což nás velmi hřálo. Po celou sobotní sekci jsme se báli přijít do skupinky před námi startujících posádek. Pro nás nezvyklá situace ,,Budou se s námi vůbec bavit?‘‘ :-) Odvahu jsme nalezli až před poslední sekcí v seskupení. Dvě poslední RZ jsme se snažili projet v klid, pokud možno bez defektu nebo nějaké větší chyby. To se povedlo a tak jsme mohli zajet do Nové Včelnice na cílovou rampu. Poté následovalo dlouhé čekání na vyhlášení výsledků, které se jako obvykle konalo v kulturním domě v Horní Radouni.

Z Radouně si odvážíme skvělé výsledky. 1. místo ve třídě A5 a parádní 6. místo v absolutním hodnocení. Spousty veselých zážitků a dobrou náladu. Musím uznat, že Radouňská Rallye právem patří mezi nejlépe hodnocené soutěže. Děkuji pořadatelům za skvěle odvedenou práci. Dále bych poděkoval klukům z A – motor týmu a lidem z Multi – S racing týmu a v neposlední řadě naším mechanikům Tomovi, Kamilovi a Marťasovi za skvěle odvedenou práci. Fanoušků a přátelům za podporu a fotografům za senzační obrázky. Díky!

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama