20. 7. 2014 13:33 − 2078× − 0

Ott Tänak zajistil, že vítězství zůstalo doma

Ani sobota nepřinesla žádné změny a Ott Tänak zvítězil při premiéře Rally Estonia v ME a úspěch domácích korunoval třetí Korge.

V sobotu se odjela druhá etapa Estonské rally a i ta se odehrála dle not Otta Tänaka, který si v celém průběhu dne kontroloval své vedení a náskok na čele soutěže a boj o pořadí se tak odehrával až za zády pilota Fiesty R5. Velký souboj sváděli zejména Lukyanuk a Korge, když ruský pilot postupně ukrajoval z Estoncova náskoku, aby jej na předposlední zkoušce přeskočil a díky vítěství dvou posledních měřených testů soutěže se nakonec radoval z druhé příčky za vítězným Tänakem. O tom, že oba piloti si nedarovali ani vteřinku svědčí Lukyanukova slova po dojezdu RZ14, kde se dostal před Körgeho: "Byla to skutečně úžasná zkouška a my ji jeli úplně naplno. Byl z toho opravdu dobrý čas."

Minutu za stupni vítězů zaostal Aus s dalším Lancerem, který si svou příčku uhlídal o 5,5 desetiny před pátým Lappim, jenž byl v cíli nejrychlejším vozem třídy S2000. Na šesté pozici následoval Kruuda s 208 T16, který nedokázal navázat na loňskou stříbrnou příčku, sedmý byl Wiegand, jenž si přivezl náskok 17 vteřin na osmého Murakase. Do cíle se v první desítce dostal i třetí homologovaný vůz třídy R5 v podobě Citroenu DS3 R5, který řídil Chardonnet a elitní desítku uzavřel Sohlberg, který profitoval z havárie Plangiho.