28. 7. 2014 19:08 − 2771× − 2

Nikara pomýšlí doma vysoko

Jarkko Nikara patřil vždy na své domácí soutěži k nejrychlejším jezdcům ve své třídě.

Jarkko Nikara patřil vždy na své domácí soutěži k nejrychlejším jezdcům ve své třídě, ne vždy dokázal ale dotáhnout své úsilí do úspěšného konce. Nejlepší výsledek zaznamenal osmadvacetiletý jezdec v roce 2012, kdy deklasoval svoji konkurenci ve třídě 3 (celkově 13. pozice). Loni se doma předvedl v dobrém světle poprvé s vozem WRC, Mini Cooper WRC ale jeho snažení nevydrželo a v předposlední zkoušce musel Nikara odstoupit kvůli poškozenému tlumiči. Letos osedlá Jarkko Nikara se zkušeným spolujezdcem Jarkko Kalliolepo v domácím závodě Ford Fiesta RS WRC od M-Sportu.


Loni musel odstoupit Nikara z 6. příčky, letos by rád ještě výš a hlavně až do cíle.

"Moc potřebuji dobrý výsledek, když je to už má osmá Rally Finland. Je pak mnohem snažší vyjednávat s týmy, když uděláte dobrý výsledek právě na Finské Rally. Hodně to pomáhá. Znám některé zkoušky docela dobře, takže chci na některých místech hodně tlačit. Toto bude můj hlavní cíl v tomto roce a uvidíme, kam se dostaneme. Jsem nadšený a nemůžu se dočkat," řekl k nadcházející soutěži Mistrovství Světa Jarkko Nikara. Finský soutěžák pojede na pneumatikách Pirelli a do vozu usedl poprvé včera při testování.

64. ročník Neste Oil Rally Finland 2014 startuje ve čtvrtek podvečerní etapou, jak se zadaří současnému lídrovi finského šampionátu, budeme vědět v neděli po obědě.

Komentářů celkem: 2
28. 7. 2014 20:07
0 0
jemu budu fandit úplně nejvíc smajlík smajlík
28. 7. 2014 20:19
0 0
Držím mu palce, jen ať mu jeho přání vyjde!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!