28. 8. 2014 07:41 − 1336× − 2

Bratři Melichárkové na Rallye Deutschland čtrnáctí

Jaro a Erik Melichárekovci se pod hlavičkou Slovakia World Rally Teamu letos potřetí postavili na start podniku MS v rally.

Jaro a Erik Melichárekovci se pod hlavičkou Slovakia World Rally Teamu letos potřetí postavili na start podniku MS v rally a na tradičně náročné a výborně jezdecky obsazené ADAC Rally Deutschland obsadili vynikající čtrnáctou pozici. Do letošní sezony se slovenská posádka uvedla fantastickým osmým místem na Rallye Monte Carlo a dále si na sardinské šotolině poprvé vyzkoušela drsný nezpevněný povrch, ze kterého dokázala vytěžit devatenáctou pozici. V oblasti moselských vinic a výcvikového prostoru Baumholder se po dvou testovacích dnech jejich Ford Fiesta WRC vrátil na oblíbený asfaltový povrch.

Více již popisuje sám pilot Jaroslav Melichárek: „V Německu jsme již dvakrát startovali, bylo to s Fabií S2000 a Lancerem EVO IX, ale nemyslím si, že bychom z těchto nepříliš vydařených startů mohli vytěžit nějaké extra zkušenosti. Přeci jen s vozem WRC se vše odehrává v jiných rychlostech a jeho perfektní zvládnutí vyžaduje mnoho soutěžních a testovacích kilometrů. V první páteční etapě jsme začali s respektem a nehodlali se pouštět za hranici rizika. Samozřejmě jsme se nevyhnuli několika chybkám pramenícím z přemíry snahy a nasazení, ale během soutěžního víkendu bylo evidentní, že se dostáváme do tempa a každý další ostrý kilometr absolvovaný s Fiestoiu WRC přináší více jistoty a zlepšení na mezičasech i v celkovém pořadí. Sobotní deštivé počasí a uklouzaný asfalt nám paradoxně svědčilo více než páteční suché erzety mezi vinicemi a tak jsme se po druhé etapě posunuli na šestnácté místo průběžné klasifikace. Obdobně tomu bylo i v neděli, kdy jsme zejména v odpolední sekci dokázali najít perfektní nastavení auta a ukázalo se to i na dobrých časech. Jen škoda, že se nezávodilo o pár rychlostní zkoušek déle. Tady bylo znát, že jsem díky chybějícím zkušenostem nalezl optimální tempo příliš pozdě a i přes to, že poslední RZtu jsme absolvovali se silně poškozeným diskem, dokázali jsme zajet slušný čas. Beru to tedy jako velkou motivaci do zbytku sezony, kdy bychom se rádi představili ještě nejméně v jednom závodě. Německou rally jsme tak dokončili na slušném čtrnáctém místě, jen několik vteřin od pozic před námi. V rámci průběhu soutěže, kdy si na náročných podmínkách, které tu panovaly, vylámalo zuby mnoho zkušených jezdců, si to dovoluji považovat za důstojný výsledek a věřím, že jsme jím potěšili i naše fanoušky, kterým děkujeme za podporu.“

Erik Melichárek přidává svůj pohled ze sedačky spolujezdce: „Na start se tu postavilo mnoho velice zkušených jezdců, kteří nám, byť třeba se slabšími vozy, dokázali šlapat na paty, nebo být jistou část soutěže před námi. Tím jsme se nechtěli nechat rozhodit, celou dobu jsme si jeli svoje tempo a dokázali postupně náš výkon vylepšovat. Vyvarovali jsme se velkých chyb, dramatických okamžiků a auto jsme dovezli v pořádku na cílovou rampu. K tomu ještě se slušným výsledkem, za který se stále jako nováčci ve světě WRC jistě nemusíme stydět.“

Aktuality ze zákulisí týmu můžete sledovat rovněž na Facebookovém profilu „Melico racing team“ nebo „Jaroslav Melichárek & Erik Melichárek“.

Komentářů celkem: 2
28. 8. 2014 07:54
0 0
Souhlasím s tím, že i na oko bylo to zrychlování vidět, tak jen tak dál!smajlík
28. 8. 2014 11:01
0 0
Neděle byla v jejich podání nejen na oko velmi dobrá :!Gratulace k pěknému výsledku smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama