20. 10. 2014 18:49 − 3830× − 0

V. Rallye Berounka Revival, 25. – 26. 10. – pozvánka

5. ročník Rallye Berounka Revival odstartuje v sobotu ráno z radotínského učiliště a trasa zavede posádky na jih od Prahy.

O nadcházejícím víkendu se již popáté sejdou legendy našeho motorsportu, bývalí i současní závodníci, příznivci historických závodních a sportovních automobilů na společensko- sportovní akci, jejíž formát vymyslel a uvedl do života promotér E. Patera společně s organizačním týmem Edda cupu.

5. ročník Rallye Berounka Revival odstartuje v sobotu v 9. hodin ráno z radotínského učiliště a naplánovaná trasa zavede posádky na jih od Prahy. Posádky čeká kromě jízdy malebnou krajinou podle itineráře za dodržování dopravních předpisů i několik Show section na uzavřených úsecích s měřením času. První den se pojedou dvakrát 3 Show section. Pro diváky nejvhodnější je ta , která se bude odehrávat na motokárovém okruhu v Písku. Příjezd prvního vozu, st. č. 1 bude mít Václav Blahna, do ČK před startem je naplánován na 11:56. Po absolvování dvou měřených okruhů, zde budou mít posádky čas na oběd v místní restauraci, takže fotografové a lovci autogramů si budou moci užít. Druhé kolo v Písku je naplánováno na 15:25. Další Show section se odehrají v areálu rožmitálských kasáren, kde jsou divácké možnosti omezené a lom v Kožlí, kam je z bezpečnostních a provozních důvodů vstup veřejnosti zakázán!

V neděli se pojedou jen dvě Show section, první je v lomu v Lažovicích a druhá, pro diváky ideální, začne deset minut před jedenáctou v sedlčanské rallykrosové aréně, odkud už celý revivalový peleton zamíří do cíle v radotínském učilišti, kde je první vůz očekáván v 12:40. Zde se odehraje v 15:30 i slavnostní závěrečný ceremoniál.

5. ročníku se zúčastní 130 posádek, přičemž prvních 65 jsou bývalí aktivní automobiloví závodníci. Kompletní startovní listina je k nahlédnutí zde: www.edda.cz

Revival je klubová akce primárně určená účastníkům a skromný pořadatelský tým nemůže zajišťovat divákům takový servis a komfort na jaký jsou zvyklí z velkých závodů. Revivaly většinou naštěstí navštěvují rozumní a znalí fandové. Organizátoři proto prosí všechny návštěvníky, aby při sledování legend našeho motoristického sportu nezapomínali na zdravý rozum a respektovali pokyny pořadatelů tak, aby teneto svátek fandů automobilové závodní historie proběhl bez rušivých momentů.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama