Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
28. 11. 2014 13:05 − 43051× − 43

Představen koncept Škody Fabia R5 + foto z Essenu

Aktualizováno Dnes Škoda auto zveřejnila první snímky konceptu Fabie R5, která si odbývá premiéru na Essen Motor Show. Foto v článku.

První snímky Škody Fabie R5 se ještě v testovacím zbarvení objevily zhruba v polovině září, když byla mladoboleslavská novinka nafocena při testech v Řecku. Od té doby Škoda motorsport postupně začala uvolňovat snímky v kamuflážním zebřím zbarvení, ve stejných barvách si prototyp Fabie R5 zahrál i v promo videu informujícím o tom, že oficiální představení vozu proběhne 29. listopadu na Essen motor show. Dnes však Škoda zveřejnila první fotografie, na nichž Fabie R5 svlékla zebří design a představila se v celé své kráse.


Foto: Škoda auto. Foto v plném rozlišení k dispozici ZDE

"V průběhu nadcházejících let plánuje Škoda auto růst, přinášet nové modely a zaměřovat se jak na hledisko funkčnosti, tak na emoce. Tento záměr podtrhují vozidla vystavená v Essenu. Bonbónkem je pak koncept Škody Fabia R5, který nabízí první náhled na podobu našeho nového soutěžního vozu," říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva Škoda Auto a dodává, "koncept má základ v nové Škodě Fabia, která v obou verzích – hatchback i kombi přináší více emocí, než kdy předtím."


Foto: Škoda auto. Foto v plném rozlišení k dispozici ZDE

K vozu přidal několik slov i šéf Škoda motorsportu Michal Hrabánek, který stál za úspěšným restartem továrního týmu s vozem Škoda Fabia S2000, která se stala nejúspěšnějším vozem své třídy a z hlediska získaných titulů a vítězství i nejúspěšnějším vozem v celé sportovní historii značky. "Světová premiéra konceptu Škody Fabia R5 nabízí vzhled do budoucnosti rallysportu ve Škodě. Homologace vozu je naplánována do poloviny roku 2015." Jak praví pravidla pro třídu R5, vůz je osazen 1,6 litrovým motorem s turbem, vybaven bude pětistupňovou sekvenční převodovkou a vzpěrami McPherson.I hmotnost je dána předpisy a bude minimálně 1230 kilogramů.


Foto: Škoda auto. Foto v plném rozlišení k dispozici ZDE

Pokud by někomu uniklo promo video k vozu, může si jej prohlédnout níže.

A jak vypadá auto ve skutečnosti přímo v Essenu? Posuďte sami…

Foto: Škoda auto

Komentářů celkem: 43
29. 11. 2014 01:38
0 0
Původně napsal Pepa K.
"Taváršti, vot eto balšája rakéta"

Óčeň krasívaja mašína, no núžno skazáť, što etoj mašíny nevazmóžno pokupíť na teritórii Rúskoj federácii, potomú što oná bojkotována. KONEC HLÁŠENÍ V RUSKÉM JAZYCE.
29. 11. 2014 14:38
Upraveno 14:39
0 0
Původně napsal stanďas

Óčeň krasívaja mašína, no núžno skazáť, što etoj mašíny nevazmóžno pokupíť na teritórii Rúskoj federácii, potomú što oná bojkotována. KONEC HLÁŠENÍ V RUSKÉM JAZYCE.


bojkotirovana ne bojkotována smajlík
7. 12. 2014 15:26
0 0
je to pravda, fotky jsou zkreslujici-.............
ve skutecnosti vypada fabka mnohem lepe.......draveji..........
smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!