27. 11. 2014 07:40 − 4680× − 3

XX.TipCars Pražský Rallysprint – připraveni odstartovat

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova, ve čtvrtek se začínají sjíždět první účastníci.

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova, ve čtvrtek se začínají sjíždět první účastníci do servisní zóny, která v pátek ráno ožije naplno. XX. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 28. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 29., přes startovní rampu přejede první vozidlo v 9:30.

Listina se startovními čísly všech 52 přihlášených, plná zvučných jmen a ozdobená 10 závodními speciály kategorie WRC, má již také svoji konečnou podobu (http://www.prazskyrallysprint.cz/pro-zavodniky/posadky/ ) a tak už jen odpočítáváme poslední hodiny do startu. Zbývá ještě poprosit počasí o přízeň a diváky, aby dbali na bezpečnost a pokynů pořadatelů, nevstupovali do zakázaných prostor včetně ochozů a střechy strahovského stadionu (!), a pražská show může začít! Návštěvníci se mohou těšit na Václava Pecha jun., který s MINI John Cooper Works 1,6 turbo bude jistě chtít svoji úchvatnou sbírku zlatých věnců zaokrouhlit na 10, ale ostatní mu to lacino nenechají. Vždyť ve startovní listině najdeme celkem 10 vozů nejvyšší kategorie WRC a u nich jména jako Kostka, Trojan, Enge, Tomaštík, Melichárek, Drotár, Kukučka, Hozák … S vozy S2000 přijede např. Antonín Tlusťák, Pavel Valoušek nebo Martin Hudec, který v Praze odstartuje se Škodou Fabia S2000. Mezi produkčními čtyřkolkami se budou přetahovat tradiční rivalové Subaru a Mitsubishi zastoupené Štajfem, oběma Semerády, sličnou Olgou Lounovou, rekordmanem v počtu startů na soutěži Marcelem Tučkem aj. Přihlášeny jsou ale i další zajímavé vozy různých kategorií, populární historici v čele s rakušanem Alfredem Glaserem s Lancii Delta Integrale, slib vrátit se do Prahy, pokud se pojede zpět na Strahově, dodržel i Niki Glisic s M3.


Divácké místo "Tribuna sever"

Pořadatelé připravili dva oficiální divácké prostory: první je pod severní tribunou spartakiádního stadionu, kde se soutěžící posádky budou točit okolo retardéru, oblíbeného to místa pro „kolečka“. Toto místo vřele doporučujeme, je to velký a bezpečný prostor s kapacitou 7 000 míst, který bude zajištěn oplocenkami a betonovými obrubníky.


Divácké místo "Parkoviště"

„Parkoviště“ je taktéž tradiční místo, kam diváci směřují, ale zde se trochu změnila trať oproti posledním ročníkům, které se na Strahově jeli. Využije se část původní komunikace, po které se parkoviště objíždělo, čímž se prodlouží na tomto místě trať, a zároveň jezdci ve spodní části budou nuceni použít to, co mají diváci rádi – a to ruční brzdu. Tento divácký prostor bude též ohraničen oplocenkami a částečně betonovými svodidly, pro zajištění co největšího bezpečí.

Zveme vás k návštěvě XX. TipCars Pražského Rallysprintu. Více informací o závodu se dozvíte také na www.prazskyrallysprint.cz či FB profilu https://www.facebook.com/prazskyrallysprint .

Konrád Vopička

Tiskový mluvčí XX.TCPR

Komentářů celkem: 3
27. 11. 2014 10:39
0 0
U toho parkoviště se bude stát kde? Z pohledu, jak je focená ta fotka? Potom je asi zbytečná ta informace o místě, kde budou jezdci ,,budou nuceni použít to, co mají diváci rádi – a to ruční brzdu", jak se tady píše, protože tam dle mě nebude vidět. Nebo se bude dát stát i na chodníku podel NHcaru?
27. 11. 2014 15:40
0 0
Koukal jsem na stránky na startovní listinu, jak je myšleno "Jezdec 1 - Jezdec 2"? To jako na jednom autě pojedou dva jezdci nebo je tím druhým myšlen spolujezdec? smajlík
28. 11. 2014 12:59
0 0
Tiskový mluvčí by měl ještě trochu zapracovat na češtině smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!