5. 12. 2014 22:08 − 3544× − 2

Karel Trojan rozdával na Strahově rallyovou radost

Před startem populárního Pražského rallysprintu řeší většina pilotů nelehké dilema: jet s cílem bavit diváky nebo usilovat o výsledek?

Před startem populárního Pražského rallysprintu řeší většina pilotů nelehké dilema: jet s cílem bavit diváky a rezignovat na čas nebo usilovat o výsledek a mnohdy tak ochudit prokřehlé davy o atraktivní průjezdy? Karel Trojan patří mezi to málo jezdců, kteří tuto otázku řešit vůbec nemusí. Jeho jezdecký styl totiž i v těch nejnapjatějších soubojích s časem a soupeři byl a je vždy nejen rychlý, ale také oku diváků lahodící. Řádek ve startovní listině slibující jeho účast za volantem legendární, byť už letité Škody Octavia WRC, byl tedy pro mnohé rallyové fandy důvodem, proč si nařídit budík, vytáhnout ze zákoutí skříně teplé prádlo, naplnit placatici něčím pro zahřátí a vystoupat v chladném sobotním ránu na strahovský kopec. A že takových nadšenců nebylo vůbec málo!

„Návrat na Strahov byl skvělý krok. To místo má zkrátka svou neopakovatelnou atmosféru, tradici, kouzlo. Tady si to jak jezdci tak diváci opravdu užijí,“ neskrýval spokojenost před startem pilot, který byl jednou z výrazných postav české „zlaté éry WRC“.

Dvacátý jubilejní ročník. Spousta diváků. Příjemné počasí. Fungující technika z týmu Věroslava Cvrčka. Mohlo snad něco jezdcův dojem z pražského závodu zkazit? „Ani náhodou. Byl to krásný den, který jsme si s Alešem Zázvorkou coby spolujezdcem neskutečně užili. Koneckonců jeho firmě IBG patří můj velký dík za podporu tohoto startu. Trošku jsme si v cíli každé RZ připadali jako blázni, když jsme se řehtali samou radostí z toho, jak krásně se dá s touhle Octavií pořád svézt!“, popisuje své dojmy Karel Trojan.

Radost a nadšení, které panovalo uvnitř boleslavské legendy, bylo nejspíš nakažlivé a Trojan se Zázvorkou sklízeli ovace zaplněných tribun. „Kdybych tvrdil, že mě pochvaly od nadšených fanoušků v servisu netěšily tak bych lhal. Vždyť o tom takovýto podnik právě má být – o společném nadšení. Našem, diváků i týmů. Naši mechanici byli dokonce nadšení natolik, že si v servisu „střihli“ kompletní výměnu spojky, která se odporoučela na 3.RZ. Klobouk dolů – na podniku, kde nejde o mistrovské body bych tak profesionální přístup ani nečekal!“.

Posádka Octavie WRC Trojan – Zázvorka obsadila v konečné klasifikaci dvacátého ročníku Tipcars Pražského Rallysprintu 2014 11. příčku absolutně. Je však tato informace pro Karla Trojana vůbec podstatná? „Kdepak. Daleko důležitější pro mě je, že mi tento sport ještě pořád umí dělat tak moc radosti! Možná dokonce víc než v mých začátcích.“

Apropos začátky – Karel Trojan do své první mistrovské soutěže odstartoval právě před dvaceti lety…….

Komentářů celkem: 2
6. 12. 2014 18:48
0 0
Více lidí s takovým přístup na Strahovsmajlík
6. 12. 2014 19:43
0 0
A nejen na Strahovsmajlík Je velká škoda, že jezdec Karlova formátu nezavadí o sponzora, který by mu pomohl zastřešit celou sezonu, byť třeba ,,jen" s eNkem, se kterým taky vždy jede dost ,,spektakulárně!" smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!