Sigdalsrally – komentář

O víkendu v Norsku odstartoval první letošní skandinávský podnik národního šampionátu.

O víkendu v Norsku odstartoval první letošní skandinávský podnik národního šampionátu. Vloni se na tamních tratích ze svého prvního absolutního vítězství v domácí soutěži radoval Frank Tore Larsen, který se na konci roku stal se svým Fordem Fiesta R5 mistrem mezi „áčkovými“ vozy. Spojení Larsena a Fiesty R5 zůstává pro letošek nadále platné a nikterak se nemění ani cíle v podobě zisku titulu. Pokud se nakonec v celém šampionátu objeví Anders Grøndal, který plánuje hlavně šest dílů WRC2, odehraje se o norský titul pořádná řežba. Grøndal byl vůbec velkou atrakcí Sigdalsrally, a to zejména díky svému debutu se zbrusu novým Citroënem DS3 R5. Třetí jezdec mající v úvodní norské rally jednoznačně nejvyšší ambice pilotoval Ford Fiesta RRC a nebyl jím nikdo jiný než světem protřelý Eyvind Brynildsen. Původně nemělo zůstat u startu jediného DS3 R5, ale Viktor Danneborg nakonec v rally chyběl.

Hodně špatně do nové sezóny vstoupil úřadující mistr Larsen, když v prvním testu nechal skoro tři minuty. Zbylých šest rychlostních zkoušek se v jeho případě neslo v duchu stahování obří ztráty a prokousávání se z hloubi startovního pole co nejvýše. Závěrečný test pilot Fordu dokázal vyhrát a nakonec se během svého finiše prodral až na konečné páté místo. Nejvíce ze smůly Larsena těžil další pilot Fordu, Trond Lyseng za volantem Focusu WRC 02. V prvním testu sice zajel pátý čas, ale od toho druhého až do úplného konce rally si udržoval pěkné třetí místo. To první obsadil v úvodním testu Grøndal, když svému nejbližšímu soupeři Brynildsenovi nadělil deset sekund. V RZ 2 zajel nejrychlejší čas pilot Fiesty RRC, ovšem ze svého manka umazal pouze 2,3 vteřiny. Lídr soutěže se ve třetím testu dopustil osudné chyby, kousek po startu přetočil svůj Citroën a ztratil skoro tři čtvrtě minuty. To Grøndala odsoudilo na druhý post, který pak už do konce rally neopustil. Vítězně novou sezónu rozjel Brynildsen a na domácí půdě se z triumfu radoval znovu po dvou letech.

Konečné výsledky tohoto podniku naleznete na tradičním místě ewrc-results.com

Komentářů celkem: 1
19. 1. 2015 19:57
0 0
Moc hezký závod. Ty zadokolky jedou moc pěkně. Startovní čísla na autech jak za starých časů, velký na celý dvěře, to už se dnes moc nevidí.smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!