23. 1. 2015 09:54 − 1169× − 0

I. den: Zrádný noční start na Monte

Martin Rada s Jaroslavem Jugasem úspěšně vstoupili do 83. ročníku slavné Rallye Monte Carlo.

Martin Rada s Jaroslavem Jugasem úspěšně vstoupili do 83. ročníku slavné Rallye Monte Carlo. Po slavnostním startu před monackým kasinem je čekaly dvě rychlostní zkoušky, kterými se „prodírali“ za pomoci světelné rampy.

„Start u monackého kasina k Monte neodmyslitelně patří. To krásné prostředí pokaždé částečně eliminuje ty logistické trable s tím spojení,“ popisuje jezdec AGROTEC racing teamu. „Krušný byl ovšem hned následný přejezd na start jedničky. Dálnice byla totálně ucpaná, řada posádek inkasovala penalizace, které nakonec organizátoři zrušili. My jsme vše zvládli na čas, ale bylo to pořádně našponované,“ dodává.


Foto: Jan Froněk

Pro úřadující mistrovskou posádku ve třídě 8, startující s číslem 114, začalo „ostré“ Monte na dvojici testů Entrevaux – Rouaine (21,31 km) a Norante – Digne-les-Bains (19,68 km). Rada s Jugasem se na obou vložkách zařadili mezi přední posádky třídy RC4. V RZ1 zajeli sedmý čas, v RZ2 devátý. Do Gapu, kde úvodní den končil, dojeli na sedmém místě ve třídě RC4 (klasifikováno 17 dvojic).

Když jsme se s Martinem Radou bavili před odjezdem z Gapu do Monte Carla, říkal, že na večerní testy očekává volbu slicku nebo zimní pneumatiky bez hřebíčku. Jaká tedy byla realita?


Foto: Jan Froněk

„Bez hrotů se nakonec nedalo jet. Silnice byly sice bez sněhu, ale místy jako zrcadlo. Hlavně první test byl hodně namrzlý. Navíc tím, jak jsme startovali vzadu, na tratě se vytahovalo velké množství kamenů a bláta. Něco takového jsem si nedokázal představit, bylo to místy hodně drsné. A podobné to očekávám i dnes, při dvou průjezdech stejných zkoušek. První den jsme zvládli bez krize a v podobném tempu chceme pokračovat i dnes, držte nám pěsti,“ zhodnotil první den Rallye Monte Carlo Martin Rada.

Druhý den Rallye Monte Carlo obsahuje šest rychlostních zkoušek ve dvou sekcích, s celkovou délkou 134,10 měřených km. První posádka bude ve večerní servisní zóně v Gapu očekávána po 17. hodině.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!