24. 1. 2015 16:36 − 1737× − 0

Hokejová exhibice rally jezdců pobaví ve Zlíně fanoušky

Hokej a Rally. To jsou nepochybně dvě sportovní odvětví, která neodmyslitelně patří ke krajskému městu Zlínu.

Hokej a Rally. To jsou nepochybně dvě sportovní odvětví, která neodmyslitelně patří ke krajskému městu Zlínu. Není proto náhodou, že před sedmi zde lety vznikla tradice přátelských hokejových zápasů jezdců Rally, u jejíhož zrodu stál závodní pilot a obrovský fanda ledního hokeje Vladimír Barvík. Další v pořadí již sedmý ročník Rally Ice Tour je naplánován na sobotu 31. ledna 2015 od 17 hodin a odehraje se opět na zimní stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Od vzniku této netradiční akce se po ledové ploše zlínského zimáku proháněla spousta zvučných jmen z oblasti rallysportu. Mezi nimi nechybí například bývalý tovární pilot Škody a Fordu Roman Kresta, jenž se stal stálicí akce a nebude zde chybět ani příští sobotu u příležitosti již sedmého ročníku Rally Ice Tour. ,,V době prvního zápasu asi nikdo netušil, že vznikne velmi příjemná tradice, která je již třetím rokem zaměřena především na dobročinné účely," praví spokojeně závodní pilot a majitel autoservisu Vladimír Barvík . ,,Chtěl jsem tehdy jen stmelit partu lidí pohybujících se kolem závodních tratí převážně z blízkosti Zlína a dobře se pobavit v době závodního klidu. Jako soupeře jsme tehdy premiérově vyzvali místní tým SK Policie a ve vyrovnaném duelu mu těsně podlehli," vzpomíná na premiérový duel dnes již poměrně prestižní akce Barvík. Ke konci roku si piloti po velmi pozitivních ohlasech zápas zopakovali, ovšem tentokráte už se na ledě potkali převážně jezdci nebo mechanici točící se v kolotoči domácích automobilových soutěží. Navíc pozvání přijali i někteří piloti z Čech a bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy dojde na měření sil mezi moravskými a českými jezdci.

Premiéra duelu s podtextem Morava- Čechy se uskutečnila v rámci pátého ročníku před dvěma lety a těsnou výhru si připsali ,,domácí "borci v čele s Romanem Krestou . ,,Vždy se rád zúčastním podobných akcí, zvláště pak v případě, že můžeme i přispět na dobrou věc a někomu s handicapem tím alespoň částečně usnadnit život. V dnešní nelehké době je to jistě velké pozitivum a pořadatelé si za to zaslouží jistě nejen mé poděkování a uznání," připomenul Luhačovický pilot a majitel závodní stáje jeden z hlavních bodů tohoto benefičního zápasu. Před započetím utkání totiž pořadatelé předají z rukou jednoho z představitelů statutárního města Zlína finanční dar dvěma děvčatům s rozličným handicapem. První z děvčat je Nikola Hlavinková ze Zlína, která v dětství prodělala dětskou mozkovou obrnu a trpí dalšími zdravotními obtížemi. Tyto lapálie jí pomáhá překonávat finančně velmi náročná léčba v zahraničí, kterou samozřejmě žádná z našich pojišťoven nehradí.Druhou obdarovanou je pak jedenáctiletá Iva Karásková rovněž ze Zlína, jejíž diagnóza zní syndrom vrozené slepoty. Přestože je nevidomá, miluje jedenáctiletá dívka jakékoliv sportování. Ze všeho nejvíce pak lyžování, což si samozřejmě zaslouží obrovský obdiv a jistě i naši podporu. Pozvání pořadatelů přijaly rovněž děti z dětského domova Lazy ve Zlíně, které rovněž neodejdou s prázdnou. Pořadatelé pro ně totiž připravili ve spolupráci s partnery dárečky. Navíc mohou nahlédnout i do zákulisí akce, což se mnoha lidem nepoštěstí.

Organizátoři akce však nezapomínají ani na diváky, kterých každým rokem v ochozech zimního stadionu přibývá. ,,V minulém roce byla hostem například zpěvačka Olga Lounová, která předávala finanční dar, ovšem rovněž se velmi ochotně podepisovala nebo se fotila či povídala si s přítomnými diváky. Letos přijali pozvání mimo jiné i někteří hokejisté extraligového týmu PSG Zlín v čele s kapitánem Petrem Čajánkem, kteří rovněž přispějí a zároveň se budou rovněž podílet na předání výtěžku oběma holčičkám. Očekávat se dá, že jistě rozdají i nějaké podpisy přítomným fanouškům," nastínil jeden z bodů akce Roman Konečný z pořadatelského týmu. ,,Na své si přijdou ale rovněž i děti, neboť před stadionem budou opět vystaveny skutečné závodní vozy. Své umění zde rovněž předvedou piloti jejich zmenšenin na dálkové ovládání ze zlínského RC klubu ZedArt, kteří se zájemcům o tento druh zábavy budou rádi věnovat," láká na zlínský stadion nejen fandy rally ale třeba i rodiny s dětmi Konečný. V útrobách zimního stadionu bude navíc k dispozici i rally trenažér. ,, Diváci kteří se budou chtít ohřát a třeba i občerstvit, mohou v salonku s občerstvením shlédnout výstavku fotografií s tématikou Rally Dakar od zlínského cestovatele a fotografa Ondřeje Záruby," pokračoval ve výčtu opravdu bohatého doprovodného programu Konečný. Mimo tohoto doplňkového programu čeká na diváky, kteří si u vstupu zakoupí slosovatelný program za symbolickou cenu deseti korun i bohatá tombola, která bude losována v průběhu zápasu. Několik vylosovaných ovšem čeká také soutěž ve střelbě na hokejovou branku. ,,Hlavní cenou v tombole je pak pro mnohé jistě jen s těží dosažitelné svezení v závodním voze na sedadle spolujezdce na uzavřené trati, při některé z akcí Anvel Racing Teamu," láká na jistě zajímavou cenu fanoušky pilot a zakladatel akce Vladimír Barvík.

Závěrem alespoň pro fandy rychlých kol naznačme, koho že vlastně budou moci shlédnout v pro ně netradiční disciplíně v sobotu 31. ledna. Kromě již zmíněné stálice Romana Kresty, se hokejového duelu zúčastní například jediní domácí účastníci mistrovství světa v Rally Martin Prokop se spolujezdcem Janem Tománkem, nebo také vycházející hvězda domácí soutěžní scény Miroslav Jakeš. ,,Nejsem sice žádný hokejový přeborník, ale na tenhle zápas který přispěje na dobrou věc se opět velmi těším a věřím, že vybraná částka bude zase o něco vyšší než loni," doufá Mirek, který čeká také podporu ze strany fanoušků. ,,Doufám že i letos přijde hodně diváků, kteří nás řádně povzbudí a snad i pořádně zafandí. Pokusíme je tedy opět nezklamat a dobře je pobavit," slibuje úřadující vicemistr republiky.

Dalšími zvučnými jmény letošní Rally Ice Tour jsou pak například Jan Jelínek, Josef Peták, Karel Trněný či spousta dalších zajímavých jmen z oblasti automobilového sportu. Vstup na akci je stejně jako v uplynulých letech zdarma.

Jistě tedy bude stát za to, nenechat si ujít a shlédnout sedmý ročník hokejové exhibice Rally Ice Tour 2015. Ta odstartuje s úderem sedmnácté hodiny odpolední v sobotu 31.ledna 2015 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Přijďte i vy podpořit dobrou věc a dobře se naladit před nastávající sezónou Rally u nás doma.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!