24. 1. 2015 16:45 − 1475× − 0

II. den: Čím horší podmínky, tím lepší časy

Po osmi odjetých rychlostních zkouškách Martin Rada s Jaroslavem Jugasem figurují na osmém místě ve skupině RC4.

Po osmi odjetých rychlostních zkouškách Martin Rada s Jaroslavem Jugasem figurují na osmém místě ve skupině RC4. V absolutní klasifikaci slavné Rallye Monte Carlo patří posádce Agrotec racing teamu průběžné 67. místo.

Martin Rada s Jardou Jugasem začali v dopolední sekci na jistotu, s cílem na nových tratích nechybovat. To ve skupině znamenalo časy ve druhé desítce a propad na průběžné deváté místo.

„Do dopolední sekce jsme vyrazili na pneumatikách s hrotem. Všechny tři vložky byly extrémně těžké, místy namrzlé, ale také s dlouhými asfaltovými pasážemi, kde alfa nemůže ´er dvojkám´ stíhat. Navíc mám určitě v hlavě i loňskou havárii, která se stala v podobných podmínkách. Na pneumatice s hrotem, v rychlé zatáčce, kde se alfa nečekaně přetočila,“ popsal Martin Rada.


Foto: Jan Froněk

V opakovaných průjezdech se alfa opět pravidelně zabydlela mezi desítkou nejrychlejších skupiny RC4 a vrcholem byl pátý čas v závěrečné RZ8 Les Costes – St Julien en Champsaur (25,40 km). I díky tomuto výsledku si posádka Agrotec racing teamu polepšila o jednu příčku v hodnocení RC4.

„Celkově tratě nabídly všehochuť. Asfalt, sníh a namrzlé úseky, jak zrcadlo. Ale také bahnité pasáže a neskutečné množství vytahané šotoliny v zatáčkách. Ale trochu se potvrzuje, že čím jsou podmínky horší, tím jsou naše výsledky lepší. Večer dokonce na poslední zkoušce trochu chumelilo, museli jsme i vypnout rampu, ale výsledkem byl pátý čas. Monte opět ukazuje svou náročnost i my si každou zkoušku moc užíváme,“ dodal k průběhu druhého dne Rallye Monte Carlo Martin Rada.

Třetí den Rallye Monte Carlo startuje v Gapu, posádky se po absolvování čtyř měřených testů přesunou do Monte Carla. Součástí harmonogramu je i nejdelší zkouška soutěže – Lardier et Valenca – Faye (51,70 km).

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!