--> -->
16. 2. 2015 21:55 − 2842× − 3 0

Želechovická beseda má první potvrzené hosty

Poosmé se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína uskuteční předsezónní setkání jezdců, spolujezdců, pořadatelů a především fanoušků rally.

Poosmé se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína uskuteční předsezónní setkání jezdců, spolujezdců, pořadatelů a především fanoušků rally. Beseda se bude konat v sobotu 28. 2. 2015 od 17 hodin v želechovické sokolovně. Letos i s Historií české rally! Účast již potvrdili první hosté.

„Na akci jsou jako vždy srdečně zváni všichni fanoušci se zájmem dozvědět se novinky před letošní sezónou i zajímavosti z historie automobilových soutěží. Vzhledem k tomu, že české šampionáty letos prodělaly největší organizační změny za posledních patnáct let, tak jistě bude o čem diskutovat. Fanoušci zde mají jedinečnou příležitost pobavit se se svými oblíbenými jezdci, spolujezdci či pořadateli osobně,“ zve hlavní organizátor Jaroslav Krajča.

Svou účast zatím potvrdila osmička hostů: Jiří Šedivý, Jiří Janeček, Martina Daňhelová, Jaromír Tomaštík, Martin Koči, Lukáš Kostka a Miroslav Jakeš. Zastoupeno tedy bude hned několik generací závodníků rally. Na definitivní potvrzení dalších hostů ještě pořadatelé čekají.

Letošní ročník oživí možnost zakoupit a nechat si od přítomných osobností podepsat knihu Historie české rally (Michal Forst, 2014). V prodeji bude za příjemnou „autogramiádovou“ cenu. Knihu, na kterou se v domácích rallyových kruzích dlouho čekalo, charakterizuje její autor: „Mým záměrem bylo nabídnout nové generaci fanoušků české rally zajímavou možnost srovnání tváře současného rallysportu s obrazem doby, kdy se nejezdilo tak rychle jako na prahu třetího tisíciletí, ale jezdci se na trať před sebou dívali bočním okénkem a diváci jim přitom hleděli do očí,“ přibližuje Michal Forst, a dodává: „Časů, kdy se v noci nechodilo spát, lítalo se z jedné rychlostní zkoušky na druhou a ve vracečce pod malenovickým hradem, v Kokořínském dole anebo třeba na šumavském Korábu vládla nespoutaná atmosféra, oslavující krásu rallysportu.“


Foto: Jiří Hejtmánek

Fanoušci se mohou těšit také na již tradiční jízdy na rally trenažeru a bohatou tombolu o ceny s tématikou rally. Moderování besedy se ujme osvědčená dvojice z minulých let Aleš Holakovský a Jan Vaškovič.

Besedu i letos připravuje občanské sdružení Rally Klub Paseky ve spolupráci s dlouholetými partnery AK Rallysport Brno o.s. a TJ Sokol Želechovice. Chcete-li mít jistotu, že dostanete knihu Historie české rally, můžete si ji objednat na emailu siwek@msrevue.cz. Do Želechovic vám ji přivezeme!

Komentářů celkem: 3
16. 2. 2015 22:16
0 0
Na Šedivku a Janečka se těším, na rodáky smajlík
17. 2. 2015 04:41
0 0
ten smích tam měl být normální, ale vedle Šedivky jsem seděl poprvé v závodním autě jako klkdyž mi bylo 14uk
17. 2. 2015 11:23
0 0
Snad bych ještě doplnil, že se nám se CPRESS podařilo dohodnout cenu 330 Kč za knihu (místo 399 Kč). Asi jich ale bude k dispozici jen omezený počet.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->