Aleš Holakovský - eWRC.cz
26. 2. 2015 19:02 − 2799× − 0 0

Startovní listina VIII. želechovické Besedy se závodníky

Rally Klub Paseky, o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s. Vás zvou na 8. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally!

Rally Klub Paseky, o.s. ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o.s. Vás zvou na 8. ročník Besedy s jezdci a spolujezdci rally!

Akce se koná v sobotu 28. 2. 2015 od 17 hodin v sokolovně v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína (GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E, ulice 4. května).

Pomyslná startovní listina akce má letos výrazně odlišnou podobu než v minulých letech, a to nejenom z hlediska jmen hostů, ale i z hlediska období a záběru naší rallyové historie, kterou řada jezdců reprezentuje. Současné přední posádky budou reprezentovat Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem, Jaromír Tomaštík, Martina Daňhelová a Jiří Stross. Jakýmsi pojítkem mezi současností a historií rallysportu bude Jindřich Štolfa. Převážně rallyovou historii, byť s výraznými přesahy do současnosti, pak budou zastupovat Pavel Valoušek st., jehož neméně slavného syna jsme mohli vidět na řadě minulých ročníků besedy, dále Petr Vraj st., spolujezdec legendárního Jiřího Sedláře Josef Častulík a Josef Minařík. Posledně dva jmenovaní jsou zároveň pořadateli soutěží, kteří jsou na želechovické besedě také již tradičně zastoupeni, vždy se zájmem publika. Samostatnou, ale o to zajímavější, kategorii jezdců bude zastupovat Tomáš Tomeček, známý a dlouholetý úspěšný účastník nejtěžších závodů světa, Rallye Dakar a Africa Eco Race.

„Letošní složení hostů besedy je opravdu hodně zajímavé a odlišné než v minulých letech. Z jmen zmíněných výše je jasné, že na své si tentokrát přijdou především zájemci a milovníci naší rallyové historie, ale nejenom oni. Osobně jsem velmi rád, že naše pozvání přijal Tomáš Tomeček, protože žádného účastníka nejtěžších dálkových soutěží planety jsme na naší besedě ještě neměli. Otevřená je ještě účast jedné další obrovské osobnosti našeho rallysportu, ale tam se rozhodne až na poslední chvíli, protože tam má částečnou termínovou kolizi s jinou důležitou akcí,“ zve na akci za pořádající Rally Klub Paseky o.s. hlavní organizátor Jaroslav Krajča.


Foto: Jiří Hejtmánek

Fanoušci se tedy mohou těšit především na vlastní besedu se závodníky, kdy se každý může zeptat jezdců na cokoliv, co jej zajímá. Pak následují autogramiády, tombola o ceny s motoristickou tématikou a soutěžní jízdy vylosovaných kombinovaných posádek fanoušků a závodníků na rally-trenažeru. Po oficiální části večera tradičně následuje volná zábava až do pozdních nočních hodin.

Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné.


Foto: Jiří Hejtmánek

Program VIII. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína

1) Představení přítomných jezdců a spolujezdců.

2) Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce z publika (cca 90 min.)

3) Autogramiáda jezdců + autogramiáda autora knihy Historie české rally Michala Forsta + videoprojekce s rallyovou tématikou.

4) Bohatá tombola

5) Soutěžní jízdy na rally-trenažeru: Posádky divák – závodník (soutěž o ceny)

6) Volná zábava s hudbou a volné jízdy na rally-trenažeru

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama