New Energies RČK: Závod vozidel s alternativními pohony

New Energies Rallye Český Krumlov: Ojedinělý závod vozidel s alternativními pohony.

Spojit motoristický sport s představením technických novinek v oblasti vývoje alternativních pohonů automobilů odborné i laické veřejnost. Takový cíl má již čtvrtý ročník v České republice zcela ojedinělého podniku. New Energies Rallye Český Krumlov se uskuteční paralelně s květnovou soutěží FIA European Rally Trophy na jihu Čech. Organizátoři z týmu ČK motorsport se nechali inspirovat v Monte Carlu, kde se tento druh závodů koná patnáct let.


Účastníci New Energies Rallye Český Krumlov 2014 na českobudějovickém Výstavišti

Krumlovská soutěž ekologických vozidel, která má ambice přiblížit pokrok, jakého dosáhly technologie alternativního pohonu vozidel, odstartuje v pátek 22. května dopoledne hvězdicovou jízdou z Tábora, Třeboně a rakouského Freistadtu. Ze třech míst posádky zamíří do Českého Krumlova a poté je čeká první etapa dle pravidel setinové rallye s cílem na českobudějovickém Výstavišti.

V sobotu následuje více než sto kilometrů dlouhá druhá etapa jízdy pravidelnosti jak v běžném provozu s vloženými testy přesnosti, takzvanými ertetami, tak i úseky na trati rychlostní zkoušky „velké“ rallye. Pojede se po trase České Budějovice – Kaplice – Lipno nad Vltavou a cíl se slavnostním vyhlášením konečných výsledků bude opět na rampě v českokrumlovské Jelení zahradě.

Výhodou New Energies Rallye Český Krumlov je skutečnost, že se závodu může zúčastnit každý držitel řidičského průkazu, který vlastní elektromobil, auto s hybridním pohonem nebo vozidlo poháněné CNG, LPG, etanolem, metanolem či vodíkem. To vše na trase připravené pořadateli Rallye Český Krumlov včetně jízdy podle šipkového itineráře a zapisování časů do jízdního výkazu.


Dobíjení před startem v areálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře

Hlavním partnerem soutěže je společnost Porsche Česká republika, importér vozů Volkswagen, Audi a SEAT, která již přislíbila účast dvou desítek vozů SEAT Leon TGi s pohonem na CNG. Očekáváno je rovněž několik elektromobilů a dalších zajímavých strojů ze zahraničí. Uzávěrka přihlášek vyznavačů pohonů budoucnosti je stanovena na 30. dubna.

Veškeré informace k 4. New Energies Rallye Český Krumlov 2015 včetně zvláštních ustanovení a elektronické přihlášky jsou na oficiálních internetových stránkách www.rallye-newenergies.cz. Průběžně se budou aktuální novinky objevovat i na nově vzniklém facebookovém profilu soutěže www.facebook.com/NewEnergiesRallye.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!