24. 3. 2015 11:05 − 929× − 0

Xiqio Rally s Cserhalmim aj v sezóne 2015

V minuloročnej slovenskej rally sezóne prišlo k spojeniu XIQIO Rally Teamu s posádkou Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka.

V minuloročnej slovenskej rally sezóne prišlo k spojeniu XIQIO Rally Teamu s posádkou Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka. Zdá sa, že toto spojenie zafungovalo a Tibor s Petrom budú reprezentovať košický tím aj v tomto roku.

XIQIO Rally Team prešiel počas minuloročnej sezóny niekoľkými zmenami. Zatiaľ čo na úvodných dvoch podujatiach zaradených do slovenského šampionátu, Rally Miskolc a Rally Prešov reprezentovala tím ešte maďarská posádka Hadik – Kertész, od Lubeníku do Subaru Impreza WRX STi vo farbách XIQIO Rally Teamu nastúpili Slováci, Tibor Cserhalmi s Petrom Vejačkom. Samozrejme, najskôr sa táto prešovsko-košická dvojica musela spoločne v súťažnom vozidle spoločne zohrať, čo sa im podarilo v podstate okamžite a dobré výsledky na seba nedali dlho čakať. „Tibor s Petrom síce naskočili do nášho tímu v rozbehnutej sezóne, ale hneď v Lubeníku ukázali, že majú na to, aby aj so starším Subaru dokázali konkurovať posádkam na podstatne novšej technike. V Poľsku sa im nevyhla havária, keď poslali Subaru hneď na začiatku súťaže cez strechu, ale aj toto sa v rally pri plnom nasadení stáva. V našich domácich Košiciach to bol zase dobrý výkon a práve vďaka nemu dostali Tibor s Petrom odmenu Ford Fiesta R5, s ktorým sa predstavili v Poprade. Musím uznať, že s týmto špeciálom sa okamžite zžili viac než dobre, čoho dôkazom bol aj dosiahnutý výsledok. Na Auto Show Slovakia Ring s rovnakým vozidlom, zase dobre pobavili divákov, čo bolo účelom a záverom sezóny si ešte spoločne vyskúšali Subaru Impreza STi R4 na Hungaroringu. Bol som s výkonmi Tibora Cserhalmiho a Petra Vejačku naozaj spokojný,“ opísal minuloročnú sezónu manažér XIQIO Rally Teamu Marián Mičák.

Už počas nadchádzajúceho víkendu (27.3. – 29.3.2015) však odštartuje tohtoročná rally sezóna, pričom sa tak stane v rámci Rally Eger v Maďarsku. Aj tu v zozname prihlásených pri názve tímu XIQIO Rally svieti dvojica mien, Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka a vozidlo Subaru Impreza WRX STi N -12. Z toho je jasné, že spojenie z minulého roku zafungovalo a pokračovanie na seba dlho nenechalo čakať. „Samozrejme. Tak ako som povedal v úvode, s výkonmi Tibora a Petra v minulom roku som bol nielen ja, ale aj partneri nášho tímu, ktorým patrí vďaka za podporu, naozaj spokojný a preto sme sa dohodli na pokračovaní. Pre úvodnú súťaž sezóny, čiže Rally Eger sme volili vozidlo Subaru Impreza WRX STi N – 12. Či s týmto vozidlom pôjdeme celú sezónu ešte nie je celkom isté, ak by ale nastala nejaká zmena, určite budeme všetkých rally fanúšikov vopred informovať. Teraz sa naplno sústredíme na Rally Eger, to je pre nás najdôležitejšie,“ uzavrel debatu manažér XIQIO Rally Teamu Marián Mičák.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama