Marcos Ligato zpátky na vítězné vlně

Úřadující argentinský šampión Marcos Ligato před měsícem v San Luis novou sezónu zrovna nejlépe neodstartoval.

Úřadující argentinský šampión Marcos Ligato před měsícem v San Luis novou sezónu zrovna nejlépe neodstartoval a kvůli dvouminutové penalizaci skončil až pátý. Naopak nejlépe vstoupil do nového roku pilot Peugeotu 208 MR Miguel Baldoni. Někdejší multišampión Federico Villagra už poslední dobou tolik nezáří a ani úvod nového ročníku argentinského mistrovství jej nezastihnul v nejlepším rozpoložení. Do cíle dorazil pilot Fordu Fiesta MR jako třetí nejrychlejší. Zajímavě se naopak v okolí San Luis předvedl mladý pilot Renaultu Clio MR Alvaro Marchetto. Slibnou formu z první etapy sice na šotolinách druhého dne neudržel, ale čtvrté místo určitě není k zahození. Bez bodů pak z první soutěže odjížděl Alejandro Cancio a tak se v Cutral Có, kam šampionát po čtyřleté pauze o víkendu znovu zavítal, musel s Peugeotem 207 MR hodně snažit.

Nejlépe druhý podnik sezóny rozjel Nicolas Madero, průběžně druhý muž šampionátu. Na úvodní devítikilometrové zkoušce se svou Fiestou MR doslova uletěl všem soupeřům. Druhý Villagra za ním zaostal o celých 14,4 sekundy. Když se ale následně u jeho Fordu porouchala převodovka, byl mu vybudovaný náskok k ničemu. Do vedení se následně vyhoupnul Ligato a díky nejrychlejšímu zajetému času i v poslední sobotní zkoušce získal etapový triumf s náskokem 16,2 vteřiny na lídra šampionátu Baldoniho. Cancia se starším modelem Peugeotu trápily problémy se spojkou a první den zakončil třetí s minimálním odstupem dvou desetin na Baldoniho. Villagra byl v součtu časů ještě o dalších 3,9 vteřiny pomalejší, což zapříčinily hlavně potíže s elektronikou jeho Fiesty.

Začátek druhé etapy se nesl ve znamení duelu dvou Peugeotů. Cancio sice první etapu zakončil jako pomalejší, ale hned v neděli ráno se dokázal přehoupnout před Baldoniho. Následně ale jeho Peugeot 207 MR zpomalil defekt a Cancio rally dokončil jako pátý. Baldoni tím sice přišel o nejbližšího soupeře, ale po předposlední zkoušce se před něho dostal Villagra. V závěrečném testu ovšem motor jeho Fiesty běžel jen na tři válce a El Coyote se musel i ve druhé letošní soutěži spokojit až s bronzovým stupínkem. Klasické soutěže si v provincii Neuquén vyzkoušel jezdec Dakaru Lucio Álvarez a s Citroënem DS3 MR skončil osmý. Až za ním pak do cíle dojel oproti předešlé soutěži výrazně pomalejší Marchetto. Lídr šampionátu Baldoni tentokrát na vítězství nedosáhnul, ale tučný bodový příděl za druhé místo jej udržel ve vedení mistrovství. Jednoznačný triumf v Rally del Petroleo y Los Dinosaurios získal úřadující šampión Ligato.

Konečné výsledky podniku zařazeného do argentinského mistrovství naleznete zde na ewrc-results.com

Stav šampionátu: 1. Baldoni 80, 2. Ligato 65, 3. Villagra 55, 4. Madero 48, 5. Preto 28, 6. Marchetto 26

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!