Jakub Hofbauer - eWRC.cz
2. 4. 2015 05:07 − 2517× − 0

Tarabus s Trunkátem ambasadory Barum Czech Rally Zlín

Barum Czech Rally Zlín patří už léta mezi nejvýznamnější české automobilové soutěže.

Barum Czech Rally Zlín patří už léta mezi nejvýznamnější české automobilové soutěže a zároveň mezi stěžejní podniky mezinárodního seriálu FIA ERC. Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát jsou zase přední českou posádkou, která se pravidelně účastní podniků Mistrovství Evropy. Vzájemné propojení obou subjektů je tedy zcela logickým krokem.

O popularitě Barum Czech Rally Zlín dlouhodobě vypovídají kvalitní startovní listiny a bohatá divácká návštěvnost. Organizátoři moravské rally se však i přesto snaží nalézat nové cesty propagace, jež si dávají za cíl přinést další zvýšení popularity a divácké návštěvnosti. Za tím účelem vznikl post ambasadora rally, který bude zejména v cizích zemích aktivně propagovat Barum Czech Rally Zlín, stejně jako celou Českou republiku a zlínský region. Pro rok 2015 se oficiálními vyslanci domácí rally zařazené do seriálu FIA ERC stali právě Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát.

„Zahraniční rally navštěvuje velké množství diváků a my doufáme, že pomocí ambasadorského programu jich letos přibude i v České republice. Jsem rád, že Jaromír s Danem kývli na nabídku reprezentovat naši rally na podnicích FIA ERC, kterých se letos budou účastnit. Patří k nejrychlejším českým posádkám a věřím, že letos budou na evropských tratích vidět. A zároveň jim přeji, aby i na Barum rally koncem srpna navázali na jejich dosavadní povedenou výsledkovou bilanci,“ říká Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem strávili již několik sezon na mezinárodních tratích, které brázdili s různými vozy kategorie S2000. Aktuálně je to černobílá Škoda Fabia S2000, která jim pomáhá v honbě za body do seriálu FIA mistrovství Evropy v rally – tedy do stejného seriálu, kam patří i zlínská barumka.

Pro Jaromíra Tarabuse je Barum Czech Rally Zlín ryze domácím podnikem a s její podporou bez váhání souhlasí: „Je to pro mě velká čest přijmout tuto významnou roli. Pocházím ze Zlína, bydlím v Želechovicích a barumka je pro mě zkrátka srdeční záležitostí. Na území České republiky se jedná o nejslavnější rally a patří v seriálu FIA ERC k nejlepším podnikům a základním pilířům. Jsem potěšen nabídkou organizátorů v čele s panem Regnerem, že mohu být tváří zlínské rally.“ Spolujezdec Daniel Trunkát uvádí: „Být ambasadorem ikony české rally a výstavní skříně ERC mě naplňuje hrdostí. Beru to jako významné ocenění toho, co se nám dosud v rally podařilo, a současně jako velkou motivaci do budoucna.“ Nové partnerství Barum Czech Rally Zlín se soutěžní posádkou Tarabus – Trunkát je zajímavé i pro fanoušky či sběratele propagačních předmětů spojených s rally. Vznikl totiž speciální „ambasadorský“ plakát, který bude možné již brzy získat v sekretariátu Barum rally na adrese Hornomlýnská 3715 ve Zlíně anebo v týmovém stanu T&T na jednotlivých závodech seriálu FIA ERC.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!