--> -->
29. 3. 2015 21:45 − 3836× − 4 0

Jarní Setkání mistrů nabídlo divákům nebývalou podívanou

Dosud nepřekonaný mix závodních automobilů včetně dakarských speciálů nabídla tisícům diváků nedělní Sosnová.

Fotogalerie na eWRC ZDE Videa z DAKAR show najdete ZDE

I. Global Assistance Jarní Setkání mistrů přilákalo na tribuny autodromu Sosnová necelé tři tisíce diváků, kterým už byla dlouhá zimní přestávka a chtěli dostat do žil opět trochu benzinového adrenalinu. Postarali se o to amatérští soutěžní jezdci rally, kteří předvedli, že ne vždy jsou ke špičkovým výkonům potřeba milionové investice do techniky. O zábavu se postarali také závodníci z exhibičních programů.

Zejména část programu pod názvem Dakar show pořádně rozpálila jak diváky, tak závodníky. Diváci měli jedinečnou šanci vidět v pohybu dakarské speciály, pro které byl uměle vytvořený skok na trati doslova hračkou a devítitunové kamióny létaly vzduchem jeden za druhým. Závodníci za volanty těchto automobilů dokázali, že jsou skutečnými mistry volantu a k dravé jízdě je nemusel nikdo dlouze pobízet. Zaplněná tribuna v Sosnové je za to několikrát odměnila bouřlivým potleskem. Při tomto prvním velkém setkání českých závodníků z Rallye Dakar se na trati objevily automobily značek Tatra týmu Bonver Dakar Project , LIAZy KM Racingu s Martinem Macíkem, Vlastimilem Vildmanem a Jiřím Moskalem a také Buggyra s Jaroslavem Valtrem za volantem. Právě Buggyra ale do Sosnové přivezla i svůj okruhový speciál, který se s Davidem Vršeckým za volantem v improvizovaném mini souboji postavil soutěžnímu mini vozu Opel Adam. Byť měl malý „Vilík“, jak žluté vozítko nazývá jeho jezdec Josef Peták, o více jak 900 koní menší výkon, tak v souboji s časem na sosnovském autodromu zvítězil. David Vršecký ale zase divákům ukázal obrovskou sílu a neuvěřitelnou ovladatelnost okruhové speciálu Big Boy, ze kterého sršela pára a nejel prakticky nikdy rovně, ale stále ve smyku.

Diváci ocenili i ukázku okruhových a vrchařských speciálů a pobavily je i malé Kart Crossové buggy. Při komentované autogramiádě si přišli na své lovci autogramů a po celý den volně přístupná servisní zóna nabízela možnost, jak nahlédnout do útrob závodních speciálů, které je jinak velmi obtížné na vlastní oči spatřit v akci. V rodinném souboji závodníků rodu Semerádů se nakonec z vítězství radoval nejstarší z nich, Josef. Amatérští soutěžní jezdci dokázali diváky pobavit a přesvědčit je, že i jejich závodění stojí za pozornost. Jejich sportovním výkonům a výsledkům se budeme věnovat v samostatné zprávě.

Pořadatele Autodromu Sosnová potěšil divácký zájem o tuto akci, která by mohla v tomto areálu zakotvit a po dalších úpravách trati může závodníkům nabídnout ještě více prostoru pro předvedení techniky. „Děkujeme všem závodníkům, kteří do Sosnové přijeli a vážíme si jich. Máme radost z toho, že se jim náš areál líbil, a jak pozitivně hodnotili nápad takovou akci uspořádat. Je to pro nás zavazující, a budeme se snažit na příští rok vymyslet opět něco nového. Ještě jednou všem děkuji za účast, ukázali jsme, jak může být motorsport krásný. Odvrácenou tváří automobilového sportu je ale bohužel riziko, které přinášení. Já jsem se při Jarním Setkání mistrů rozhodl, že podpořím finanční částkou nákup rehabilitačních pomůcek pro našeho kamaráda a spolujezdce Petra Grosse, který má po zranění v rally před sebou velmi dlouhou cestu a my mu kromě této podpory posíláme i hodně sil. Petře, těšíme s na tebe na Bohemce!,“ říká ředitel Autodromu v Sosnové Pavel Dušánek.

Více informací včetně fotografií a videa z I. Global Assistance Jarního Setkání mistrů volantu a informace o dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

Komentářů celkem: 4
30. 3. 2015 20:31
Upraveno 20:32
00
Já jsem se při Jarním Setkání mistrů rozhodl, že podpořím finanční částkou nákup rehabilitačních pomůcek pro našeho kamaráda a spolujezdce Petra Grosse, který má po zranění v rally před sebou velmi dlouhou cestu a my mu kromě této podpory posíláme i hodně sil. Petře, těšíme s na tebe na Bohemce.

Tak tohle je po všech těch spekulacích dost špatnější zpráva.Doufejme v lepší.
30. 3. 2015 20:35
00
Proč to nedává odstavce?Jsem zmaten.Já to oddělil a po odeslání se to spojilo.
30. 3. 2015 20:45
00
A ještě:já fejsbuk nechci.Jsem tím pádem asi diskriminován páč neuvidím to co fejsbůkaři.
31. 3. 2015 08:26
Upraveno 08:27
00
Přeji P.Grossovi uzdravení,podle videí Sosnová ok,,hujer"físbuk-dáš tam foto-vidí tě v mžiku klidně i celý svět:cena,, Lojzík"se popral u májky u výslechu na Policii mu přinesli,, slohovou práci"co komu poslal za půl roku zpět!!!!!!!!!!!

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama reklama
-->