30. 3. 2015 23:51 − 1080× − 1

Světová inspirace v Hustopečích

Již za osmdesát dní přivítají jihomoravské Hustopeče českou špičku rallysportu při Rally Hustopeče, která bude třetím podnikem MČR 2015.

Již za osmdesát dní přivítají jihomoravské Hustopeče českou špičku rallysportu. Ve dnech 19. – 20. června 2015 se v jejich okolí odehraje XI. ročník AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, která bude třetím podnikem MČR 2015.

Pořadatelé AGROTEC rally Hustopeče naznačili formát závodu už v úvodní tiskové informaci. Účastníci tedy mohou, jak je v posledních ročnících pravidlem, očekávat start v pozdních pátečních hodinách. Přesně v 19:30 sjede z Dukelského náměstí v Hustopečích první posádka vstříc 150 ostrým kilometrům. V pátek posádky absolvují čtyři zkoušky, na dalších šesti testech se bude bojovat v průběhu sobotního dne.

Jak je v Česku tradicí páteční a sobotní část soutěže odděluje závěrečný 45minutový servis. Ten bude hostit, stejně jako v minulém roce, areál hustopečské společnosti MOSS logistics. Návrat zázemí závodu blíže centru Hustopečí se setkal s příznivým ohlasem u soutěžních týmů, domácích návštěvníků i fanoušků, proto pořadatelský tým zůstává i letos u osvědčeného.

„Ale právě večerní servis se dočká podstatné změny. Při debatách s Martinem Radou jsme se inspirovali slavnou Rallye Monte Carlo. Noční 45minutový servis se tak neuskuteční po absolvování čtyř měřených testů pátečního dne. Po druhém průjezdu RZ Diváky posádky odevzdají své speciály přímo do uzavřeného parkoviště na Dukelském náměstí v Hustopečích,“ vypovídá ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

„Po dostatečném spánku si posádky vozy ráno vyzvednou a teprve potom zamíří ke svým mechanikům, kteří budou mít 45 minut na přípravu závodního auta do druhého dne,“ doplňuje Kouřil.

Věříme, že se tato kosmetická změna v harmonogramu soutěže setká s příznivým ohlasem u posádek i mechaniků. Pro upřesnění navíc už můžeme v dostatečném předstihu všem zainteresovaným sdělit, že start druhé etapy je naplánován na 9:30 hod.

Komentářů celkem: 1
31. 3. 2015 08:37
0 0
Stejně tak to bude i na Šumavě, kde "večerní" 45-ti minutový servis bude až ráno.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama