Jarda Malík - eWRC.cz
6. 4. 2015 11:31 − 3907× − 0 0

V. Rallye Praha Revival, divácké tipy

Již o tomto víkendu se uskuteční již pátý ročník společensko sportovní akce pro bývalé motoristické sportovce Rallye Praha Revival.

Již o tomto víkendu 10.-12. dubna se uskuteční již pátý ročník společensko sportovní akce pro bývalé motoristické sportovce Rallye Praha Revival. Revival je akce primárně určená pro účastníky, skromný organizační tým nemůže zajistit divácký servis na jaký jsou fandové motoristického sportu zvyklí z opravdových závodů. Přesto i díky velkým jménům motoristického sportu mezi přihlášenými a zajímavým vozidlům, která budou k vidění, budí revival velký zájem. Pořadatelé zdůrazňují, že zvláštní úseky nay trati nejsou rychlostní zkoušky! Některé zvláštní úseky jsou na soukromých pozemcích, kam není přístup veřejnosti povolen. Přesto budou fandové mít několik možností peleton historických závodních a sportovních automobilů spatřit.

Pátek

Zázemí, kde se všichni účastníci sejdou před startem v pátek a kam dojedou v neděli je tradičně v radotínském učilišti. Areál v době před startem a při dojezdu do cíle bude veřejnosti přístupný. Z učiliště posádky pojedou na první zvláštní úsek na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. První automobil zde odstartuje v 15:15 a z vyhrazeného místa je možné sledovat celou plochu. Auta sem budou přijíždět od startovního čísla 125 sestupně k číslu 1 a pak od 126 nahoru.

Další zvláštní úsek bude ve Strašicích. Letos v úplně nové podobě. Start bude na bývalém škvárovém oválu na stadionu, objezd kasáren a esíčko na “buzerplace”. Divácká místa jsou na stadionu a na “ buzerplace”. Jinde se stát nesmí! Bude zde stánek s občerstvením. První vůz startuje ve 20:56hod.

Sobota

Dalším a ideálním místem ke sledování je Kart Arena v Chebu, kde čekají revivalisty v sobotu dva průjezdy. Prní začíná v 11:50, druhý v 15:20. Posádky zde mají i přestávku na oběd, což je i vhodná chvíle pro fotografování a lovce autogramů.

Druhým místem, kde je možné se v sobotu podívat je zemědělské letiště v Krásně. Zde bude vytýčen okruh o délce 1900m a jedou se dvě kola. Pro diváky budou vytvořeny dvě šikany na travnaté ploše. Divácké místo u startu SS. Jinde vstup zakázán! V 10:55hod a 14:24hod. je očekávaný příjezd prvního vozu.

Neděle

U vrátnic kaolínky v Horní Bříze je vytýčen cca 700m okruh, který jedou posádky na 3 kola. Jsou zde dvě divácká místa. Jedno u “kosy” na šotolině a jedno u startu, kde ostrou zatáčkou najíždějí posádky do druhého kola. Občerstvení na místě zajištěno. První vůz odstartuje v 10:02hod.

V 11:06 odstartuje první vůz ve Strašicích za, pro diváky, stejných podmínek jako v pátek.

Ještě jednou zdůrazňuji, že zvláštní úseky nejsou rychlostní zkoušky! Organizátoři i jezdci děkují všem fandům za podporu, doufají, že si z akce odnesou plno hezkých zážitků a všechny prosí, aby při sledování legend motoristického sportu a krásných automobilů nezapomínali na zdravý rozum a ohleduplnost.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama