7. 4. 2015 18:19 − 1175× − 0

Irové na Circuit of Ireland

Hlavní pozornost na sebe při Circuit of Ireland samozřejmě poutalo mezinárodní pole, ve kterém se bojovalo o důležité evropské body.

Hlavní pozornost na sebe při Circuit of Ireland samozřejmě poutalo mezinárodní pole, ve kterém se bojovalo o důležité evropské body. Za početnou skupinou „Evropanů“ se na rychlostní zkoušky vydaly posádky bojující spolu v rámci irského asfaltového mistrovství. Letos tomuto šampionátu kraluje pilot Fordu Focus WRC 08 Donagh Kelly, který ale na start největšího irského podniku nedorazil. Pro své první letošní body nepřijel zabojovat ani Gary Jennings, který zatím odjel s neslavným výsledkem pouze úvodní Galway Rally. Stáhnout bodové manko po rovněž nepovedeném úvodu sezóny chtěl v okolí Belfastu úřadující šampión Declan Boyle, se Subaru Impreza WRC S12B největší favorit národního pole. S Imprezami WRC poslední generace S14 se proti němu postavili Derek McGarrity a Kenny McKinstry, zatímco průběžně druhý muž šampionátu Sam Moffett bojoval na dálku pilotujíc Ford Fiesta RRC v mezinárodním poli.

Ani tentokrát Boyleho Subaru nefungovalo úplně na sto procent, když se u něho hned v úvodu porouchal startovací systém. Úřadující šampión ale i tak zvládnul páteční etapu nejrychleji a druhému McGarritymu nadělil rovnou celou minutu. Druhý den už bohužel tolik štěstí neměl a i třetí soutěž roku fatálním způsobem ovlivnila neposlušná technika. Tentokrát se Impreza s Boylem za volantem zastavila s poruchou motoru. Národní pole tedy nakonec ovládnul irský veterán McGarrity, který v duelu Imprez WRC S14 o dvě a půl minuty porazil McKinstryho. Nejdůležitější body do šampionátu si ale připsali bratři Moffettové. Ti se spolu po oba dny utkávali v těsném duelu a poměrně překvapivě jel tentokrát rychleji méně zkušený Josh. Po prvním dnu ale jeho náskok činil poměrně nicotných 6,8 sekundy. Sam se mohl v sobotu snažit sebevíc, ale na svého mladšího bratra tentokrát prostě neměl. Prohra v bratrovražedném duelu pro něho zároveň znamenala, že přišel o umístění na pódiu. Do irského asfaltového mistrovství si ale připsal dostatek bodů, které jej vynesly do čela průběžného pořadí. Absentující Kelly se tak propadnul na druhé místo a zároveň se těsně za něho s bodovým odstupem dotáhnul i druhý Moffett, Josh.

Konečné výsledky této irské soutěže si můžete prohlédnout na ewrc-results.com

Stav šampionátu: 1. S. Moffett 40, 2. Kelly 32, 3. J. Moffett 31

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama