O Valašce a sezóně týmu Duck Racing s Petrem Kačírkem

Pražský tým Duck Racing má za sebou ne zcela vydařený vstup do letošní závodní sezóny, který obstarala víkendová Valašská Rally.

Pražský tým Duck Racing má za sebou ne zcela vydařený vstup do letošní závodní sezóny, který obstarala víkendová Valašská Rally. Nepodařený jak z výsledkového hlediska, tak především z toho pořadatelského.

Letošní sprintové mistrovství je vypsáno prioritně pro vozy s jednou poháněnou nápravou a obě posádky týmu Duck Racing se svými Imprezami STi, tak nastoupili, společně s dalšími vozy specifikací N4, S2000, R5, či WRC, do tzv. Poháru 2+.

Počasí na Valašsku bylo uplynulou sobotu jako stvořené pro krásnou automobilovou soutěž, nicméně fanoušci kolem tratí a především pak samotné posádky si užili více zmatků, než opravdového závodění. Hned první rychlostní zkouška, která se proplétala lesy kolem starobylého hradu Helfštýn, byla z bezpečnostních důvodů zrušena. Druhý test s názvem Špičky a obávaným skokem se sice již uskutečnil, nicméně ve druhé sekci, kdy se jely stejné testy, se málem situace opakovala.

„Byla to prostě klasická Valaška, jak ji bohužel známe z posledních let. Ze šesti erzet tři zrušené a na konci chaos. K tomu několik havárií, které to ještě celé zkomplikovaly. Ale je to za námi, další pokračování obou rallyových šampionátů snad bude probíhat lépe,“ říká Petr kačírek

Starty rychlostek se neustále posouvaly a aby toho nebylo málo, Lumíra Firlu postihla závada motoru. Po třetím testu patřilo dvojici Firla-Jůrka pěkné sedmé místo v Poháru 2+ s tím, že se po celou soutěž pral se svými úhlavními rivaly Břežíkem, či Pešlem, kteří disponují vozem stejné třídy, nicméně do čtvrtého testu již orlovský rodák nenastoupil. „To je tedy začátek sezony. Ani se mi to nechce moc komentovat. Nejradši bych to ihned hodil za hlavu a soustředil se na další závod. Na Valašce se vždy sejde skvělá konkurence a tratě jsou zde těžké, ale krásné. O to víc mě mrzí, že pořadatelé nejsou schopni zajistit hladký průběh soutěže. Na druhou stranu tento závod byl pro mě test a příprava na velký mistrák, takže vlastně účel byl splněn, co se rozbít mělo, se rozbilo, od Šumavy to bude určitě OK,“ prozradil značně rozmrzelý Firla.

To Petr Kačírek společně s Jaroslavem Jugasem sice první soutěž sezony dokončili na skvělém pátém místě v rámci Poháru 2+, nicméně ani Kačírek nesršil po skončení soutěže zrovna nadšením. „Co k tomu říct? Máme sice páté místo v rámci Poháru 2+, nicméně samotná soutěž byla spíše o trpělivosti a čekání na něco, co nebude. Tři zrušené zkoušky, z toho jedna z nich podle mě absolutně zbytečně. To je špatné jak pro posádky, které jedou stovky km na závody a utrácí peníze za celý provoz týmu, tak pro fanoušky, kteří sedí celý den na trávě v lese a ono žádné auto nepřijede,“ komentoval Valašskou Rally Petr Kačírek.

Závěrem pak ještě Kačírek poodhalil plány celého týmu pro nadcházející sezónu. Ta bude stejně jako ta minulá více než impozantní:

„Vrcholem letošní sezony bude pro nás start na dvanáctihodinovém závodu v Brně a samozřejmě opět mexická Carrera Panamericana s historickými vozy. Další velkou výzvou je nasazení Lumíra Firly do českého rallyovém šampionátu ve dvoudenních soutěžích a spolupráce na účasti Vojty Štajfa v rallyové Evropě. Ještě k tomu všemu budeme nasazovat opět dva vozy BMW do českého a zónového mistrovství na okruzích. Rád bych se v rámci přípravy na Mexiko předvedl také na Bohemce a snad také na Barumce s historickým BMW. Letošní sezona tedy bude opět velmi náročná, ale jsem moc rád, že už je tady!“

Kačírek si je také velmi dobře vědom, že ke kvalitním výsledkům v průběhu sezony vede také kvalitní příprava: „Já osobně jsem opravdu po několika letech slibů konečně 10 kg zhubl, velmi jsem upravil jídelníček a životosprávu a cítím se v pohodě. Ostatní už je dílem mých mechaniků a spolupracovníků, protože připravit důkladně na sezonu 2 okruhové a 1 historické BMW a 3 rallyové Subaru, znamená opět dny, noci a víkendy strávené v dílně. Za to jim všem samozřejmě patří dík, včetně velké párty na konci roku pokud vše dotáhneme k dobrým výsledkům v závodech.“

Již příští víkend pak tým kolem Petra Kačírka čeká úvodní představení v českém a zónovém mistrovství na okruzích na maďarském Hungaroringu.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!