17. 4. 2015 23:35 − 1280× − 0

V Izmiru odmáván nový ročník tureckého mistrovství

Čtyřikrát získal na domácí půdě v Turecku titul Yagiz Avci a pokaždé se mu to povedlo za volantem Fordu Fiesta Super 2000.

Čtyřikrát získal na domácí půdě v Turecku titul Yagiz Avci a pokaždé se mu to povedlo za volantem Fordu Fiesta Super 2000. Před loňskou sezónou ovšem mistrovskou stáj opustil a usednul do Mini RRC stáje Tok Sport, se kterou chtěl svému původnímu zaměstnavateli pořádně zatopit. Po celou sezónu se mu s dvojicí Fiest dařilo držet krok, ale nakonec se musel spokojit s pozicí vicemistra. Pro tento rok u Avciho dochází k další změně týmu, neboť spojil síly s italskou stájí Power Car Team a bude usedat do jejich speciálů Peugeot. Úvodní díl v okolí Izmiru ještě odjel se starším modelem 207 Super 2000, ale v průběhu roku plánuje přezbrojení na 208 T16 R5. Stáj Tok Sport vloni reprezentoval rovněž Burak Cukurova, když pilotoval jejich Škodu Fabia Super 2000. I u něho došlo přes zimu k změně techniky a letos bude čtvrtý muž loňského šampionátu pilotovat další Peugeot 207 Super 2000.

Francouzských speciálů se na startu Ege Rallisi vůbec objevil nezvykle velký počet, celkem čtyři exempláře. Ahmet Burkay a Hakki Agaoglu dali sbohem produkčním Lancerům a přesedli právě do Peugeotů 207 Super 2000. První jmenovaný do cíle dojel na pěkném čtvrtém místě, zatímco Agaoglu debutoval v novém voze šestým místem. Orhan Avcioglu letos pokračuje v kokpitu Fordu Fiesta Super 2000 a na konci první etapy s ním dokázal vyhrát diváckou superspeciálku. To bohužel byl asi jeho jediný úspěch během úvodního dílu mistrovství, jinak ztratil spoustu času a skončil pátý. Nejrychlejší čas zajel v prvním testu Avci, ale následně převzal roli nejrychlejšího borce úřadující mistr Murat Bostanci s Fiestou Super 2000. Na konci prvního dne jeho náskok činil skoro deset vteřin. Soupeř za volantem Peugeotu ale rozhodně nesložil zbraně a ovládnul první nedělní sekci. Do vedení se sice nedostal, ale stlačil svůj odstup na pouhých 1,1 sekundy. Těsný duel o vítězství pokračoval až do úplného konce soutěže a nakonec z něho vyšel s těsným náskokem 3,1 sekundy Bostanci. Avci tak zažil pořádné deja-vu, když stejně jako několikrát během loňské sezóny skončil těsně druhý. Podobně dramatický souboj se odehrával i o poslední pódiovou příčku, kterou nakonec o 1,2 sekundy vybojoval Cukurova.

Výsledky soutěží tureckého mistrovství naleznete na těchto stránkách.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!